Poraz Čukaričkog od Proletera u Novom Sadu

Poraz Čukaričkog od Proletera u Novom Sadu--

Čukarički je u Novom Sadu zabeležio treći poraz u sezoni, Proleter je ostvario prvi trijumf protiv Brđana u Super ligi. Viđena su dva potpuno različita poluvremena, prvo u kojem se domaćin bolje snašao, i drugo u kojem gusta magla nije dozvolajavala publici da isprati dešavanja na terenu, a igračima je onemogućavala da se razmahnu na terenu. U takvim uslovima, bolje se snašao iskusniji rival, Proleter, koji je slavio sa 2:1.

Proleter je prvi zapretio, u 10. minutu Babić je izveo slobodan udarac sa 17 metara, šutirao je za malo preko gola Petrovića. Isti igrač imao je zicer tri minuta kasnije, kad je umakao odbrani Brđana, ali je potom sa 14 metara šutirao pored stative. Prvu priliku belo-crni su imali u 14. minutu, posle velike greške odbrane Proletera, Kovač je šutirao sa 17 metara, Petrić je kratko odbio loptu, koju je potom zahvatio Tedić, ali ne baš najbolje, pa je golman domaćih imao vremena da reaguje i otkloni opasnost.

Odmah potom Tedić je imao još jednu priliku, prihvatio je loptu u šesnaestercu rivala i šutirao iz okreta, iskosa sa leve strane, sa deset metara, ali je bio neprecizan. U 19. minutu još jedan opasan napad Proletera, ovoga puta je Mirosavljev šutirao glavom posle ubacivanja sa desne strane, ali pored gola Čukaričkog.

U 30. minutu pokušao je i Kamenović posle ubacivanja Đorđevića iz kornera, takođe glavom, ali je i tada bilo daleko od gola. Proleter je poveo u 33. minutu, posle kornera najbolje se snašao Mirosavljev, koji je prevario Petrovića – 1:0. Novosađani su imali vrlo dobru priliku i u finišu poluvremena, u 44. minutu Babić je šutirao sa 16 metara, a Petrović je krajnjim naporom odbranio. U trećem minutu nadoknade jedanaesterac za Proleter, Babić je šutirao snažno, ali je pogodio prečku.

Između dva poluvremena gusta magla se spustila u Novom Sadu. Sa tribina se gotovo ništa nije videlo, ali je prema procenama delegata i sudijske četvorke bilo minimalnih uslova za igru. U takvim uslovima bilo je izuzetno teško za igru obema ekipama, a publika je dešavanja sa terena pratila uglavnom po reakcijama igrača Proletera i Čukaričkog. Od najbitinijih detalja, beležimo sledeće.

Na startu drugog poluvremena poništen je gol Čukaričkog, pomoćnik je svirao ofsajd. Zatim, posle pauze od pet-šest minuta kad su sudije većale šta im je činiti i da li će nastaviti meč (a potom je to učinjeno), posle prekršaja nad Lukom Stojanovićem sviran je jedanaesterac za Čukarički. Siguran realizotaro bio je Marko Docić u 67. minutu – 1:1. Šest minuta kasnije još jedan korner bio je koban po Brđane, Babić je direktno iz kornera savladao Petrovića i ispostavilo se postavio konačan rezultat – 2:1.

Proleter - Čukarički 2:1 (1:0)

Strelci: 1:0 – Mirosavljev u 33, 1:1 – Docić u 67. jedanaesterac, 2:1 –Babić u 72. minutu. Stadion: „Karađorđe“. Gledalaca: 300. Sudija: Bojan Nikolić. Pomoćnici: Marko Dimitrijević i Srđan Minić. Žuti kartoni: Mirosavljev, Petrić (Proleter), Birmančević (Čukarički).

PROLETER: Petrić, Pejić, Mirosavljev (od 88. Rušević), Čolović, Marjanović (od 81. Šćepanović), Leandro, Jovanović (od 33. Balabanović), Andrejević, Tanasin, Babić, Kovačević.

ČUKARIČKI: Petrović, Tedić, Endijae, Kamenović, Stojanović, Đorđević (od 46. Docić), Ostojić, Veličković, Šapić, Kovač (od 80. Kajević), Birmančević (od 35. Vidosavljević).

Javor Matis 1 : 2 Voždovac
Radnički (N) 3 : 0 Mladost
Crvena zvezda 3 : 1 Spartak ŽK
Proleter 2 : 1 Čukarički
TSC 2 : 0 Vojvodina
Radnik 2 : 0 Inđija