Hrabri Zmajevi nose tri boda iz Ivanjice!

Kraj polusezone kakav se priželjkivao na Krovu - sa tri boda iz Ivanjice i u gornjem delu tabele! Nakon jako teške utakmice na neugodnom terenu u Ivanjici, i velike magle koja se spustila na grad podno Golije, Zmajevi su upisali tri boda na svoj konto i tako osigurali šestu poziciju na tabeli Superlige i miran zimski san. Ono što je takođe bitno, jeste karakter koji je još jednom pokazala ekipa koja se vratila u utakmicu nakon što je bila u rezultatskom zaostatku.

Impresivni su bili Zmajevi u prvom delu sezone, i bili jedno od najvećih iznenađenja u Superligi. Nakon protekle sezone koja je bila jako teška za Zmajeve, i u kojoj je opstanak izboren tek pri kraju sezone, mnogi nisu verovali da Voždovac može da se vrati na mesto koje mu pripada u srpskom fudbalu tako brzo. Letnje pripreme na kojima nije ostvarena nijedna pobeda u prijateljskim utakmicama, kao i loš start sezone u prva tri meča samo su podgrevala mišljenje skeptika da Zmajeve čeka još jedna teška i mučna sezona…

Ali bitno je da su ljudi iz kluba verovali, i da su se tokom leta vukli pravi potezi kada je u pitanju kadrovska politika kluba. Kako na terenu, tako i van terena.

Danas je Voždovac tim koji igra najmoderniji fudbal u Srbiji, zadaje glavobolje suparničim trenerima koji spremaju taktiku za meč sa Zmajevima i oduševljava sve ljubitelje fudbala svojom igrom u kojoj se uvek juriša na gol protivnika svom silinom, ma koji rezultat da pokazuje semafor.

No, da se vratimo na nedeljni meč u kojem su Zmajevi bili bolji od Javora rezultatom 1:2, i to golovima Aleksandra Stanisavljevića i Marka Djorđijevskog. Sa druge strane, gol za Javor postigao je Petković.

Utakmica je početa inicijativom Javora, koji je nošen domaćom publikom bio agresivniji i imao nekoliko dobrih prilika na samom početku. Očekivano, najopasniji po gol Voždovca bio je tandem Petković-Kuveljić, koji je i napravio nekoliko prilika u prvoj polovini prvog poluvremena.

Tako je bilo sve do 23. minuta kada se inicijativa isplatila domaćoj ekipi, pa je već spominjani Petković postigao pogodak i doveo Javor u vođstvo.

Ali tada na scenu stupa ono što krasi ovu skupinu momaka koji trenutno nose dres Voždovca – karakter pravog Zmaja!

Nisu se predavali fudbaleri Voždovca, već su krenuli silnije ka golu Javora, i to uglavnom po levoj strani na kojoj je delovao tandem Hajdin-Mašović, što je na kraju i donelo izjednačujući pogodak.

Ređale su se prilike za Voždovac sve do 43. minuta kada je Alen Mašović sjajno uposlio Aleksandra Stanisavljevića kome je samo ostalo da rutinski smesti loptu u mrežu domaćina i izjednači rezultat. Sa rezultatom 1:1 se i otišlo na odmor.

Kada su igrači nakon pauze izašli na teren sačekala ih je gusta magla koja je u jako kratkom roku prekrila ceo teren. Uprkos tome, sudija Anđelovski doneo je odluku da postoje uslovi za igranje meča, pa je tako utakmica nastavljena.

Voždovac je pretio od samog početka drugog dela igre, a kao krucijalna pokazala se izmena koja je izvrštena u 55. minutu kada je Dragana Stoisavljevića zamenio Marko Djorđijevski, koji je nakon samo 3 minuta na terenu postigao pogodak i tako doveo Zmajeve u prednost. Sasvim zasluženo moramo napomenuti.

Ni tada Zmajevi nisu stali sa napadima, pa je baš Djorđijevski imao nekoliko prilika da matira još koji put golmana Javora, ali nije uspeo.

Najbolju priliku možda je imao Viktor Živojinović koji je zamenio Alena Mašovića, kada je u nadoknadi vremena izašao sam pred golmana Javora, ali iz “zicer” pozicije šutirao je pravo u nogu čuvara mreže domaćih.

Nedugo nakon toga sudija Anđelovski odsvirao je kraj meča, i označio početak zimske pauze za Zmajeve, koji će dugu pauzu provesti na šestom mestu tabele Superlige koja se nastavlja utakmicama 21. kola sredinom februara.

Javor Matis 1 : 2 Voždovac
Radnički (N) 3 : 0 Mladost
Crvena zvezda 3 : 1 Spartak ŽK
Proleter 2 : 1 Čukarički
TSC 2 : 0 Vojvodina
Radnik 2 : 0 Inđija
Rad 1 : 2 Partizan
Napredak 2 : 1 Mačva