Drama u Spensu pripala Alasima

U izjednačenoj i izuzetno dramatičnoj utakmici 20.kola Druge lige Srbije, košarkaši Dunava slavili su u Spensu, na gostovanju protiv Vojvodine, rezultatom 86:87 (20:20, 15:22, 32:25, 19:20).

Novosađani, sa mladim timom, brzim i agresivnim, sa prepoznatljivim presingom po celom terenu svih 40 minuta, mnogim ekipama su ove sezone pomrsili račune pa ne čudi njihov visok plasman na tabeli. Tako je bilo i sinoć u maloj sali Spensa. U prvom poluvremenu igralo se koš za koš da bi tek u poslednja dva minuta igrači Dunava uspeli da naprave malu prednost (35:42). Drugi deo počeo je odlično za Alase. Već posle tri minuta igre u trećoj četvrtini, Dunav je imao i najveću prednost na utakmici (39:53). Tada se bude domaćini i serijom osvojenih lopti, poenima iz kontranapada i za tri poena u potpunosti anuliraju prednost Dunava i u poslednju četvrtinu se ušlo sa nerešenim rezultatom. Ponovo su Alasi bili nešto bolji i imali prednost od sedam poena četiri minuta pre kraja ali su uporni igrači Vojvodine uspeli da uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu. U poslednja dva minuta, u dramatičnoj završnici, ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi utakmica bila odlučena poenima sa linije slobodnih bacanja, dve sekunde pre kraja, u korist Dunava. Kompletnu statistiku i kretanje rezultata možete pogledati na sajtu kluba.

Dunav je pobedom zadržao drugu poziciju na tabeli a u narednom kolu na svom terenu dočekuje Slobodu iz Užica.

Pirot 68 : 79 Plana
Proleter 76 : 82 Dunav
Mladost 66 : 57 Niš
Srem 99 : 87 Zlatibor
Beko 80 : 87 Zdravlje Leskovac
Napredak 76 : 87 Dynamic BG
Sloboda 105 : 99 Vojvodina