Treća pobeda u nizu Konstantina
Košarkaši Konstantina iz Niša savladali su Meridianu u Futogu rezultatom 91:74 (18:25, 28:12, 24:18, 21:19) u 23. kolu Košarkaške lige Srbije i tako zadržali šanse za plasman u Superligu. Treća pobeda u nizu košarkaša Konstantina ostavlja ih sa šansama da se i ove sezone plasiraju u Superligu.

Domaći su imali prednost tokom drugog dela prve četvrtine i početkom druge. Na startu je bilo izjednačeno, ali je onda niški tim poveo sa 12:9, ali je serijom domaća ekipa preokrenula i povela sa 20:12. Prvi deo igre dobila je Meridiana sa 25:18. U 15. minutu Meridiana je imala plus 5 poena (33:28), ali su gosti polako "topili" zaostatak i poveli sa 39:33 u 17. minutu.

Petar Despotović; foto: Vanja Keser

Nakon toga Konstantin nije dozvolio da se pitanje pobednika postavlja, a Konstantin je polako uvećavao i održavao svoju prednost da bi na kraju slavio sa 91:74. Posle 23 kola Konstantin je i dalje na šestoj poziciji, a do sada je sakupio 36 bodova. Do kraja ovog dela takmičenja ostala su još 3 kola, a naredno je na programu u subotu, 15. marta kada Konstantin dočekuje Napredak.

MERIDIANA - KONSTANTIN 74:91 (25:18, 12:28, 18:24, 19:21)

MERIDIANA: Matić 7, Prole, Turanjanin 2, S. Matić 5, Buha 4, Jovišić 18, Dragaš 10, Đurović 1, Savić 13, Skoko 14.

KONSTANTIN: Ristić 5, Despotović 9 (5sk), Đorđević 8, Barać 2 (5sk, 3as), Vitković 7, Đurđević 11, Ostojić 6, Tasić 14 (5sk), Stojačić 18, Todorović 8, Trailović 3.

FMP 89 : 65 Sloboda
OKK Beograd 88 : 68 Sloga
Smederevo 66 : 72 Vojvodina Srbijagas
Napredak Rubin 84 : 73 Borac
Meridiana 74 : 91 Konstantin