Borac Mozzart Sport na korak od Superlige

U 22. kolu Košarkaške lige Srbije košarkaši Borac Mozzart Sporta savladali su Meridianu iz Futoga rezultatom 80:69. Borac Mozzart Sport sada deli treće mesto sa valjevačkim Metalcem i skorom 14-8.

KK Borac

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Protić sa 22 poena. Igrač utakmice bio je Nikola Maravić koji je ostvario dabl-dabl učinak (16 poena, 10 skokova) i indeks korisnosti 29 uz stoprocentan šut večeras (8/8 za 1, 4/4 za 2). Kod domaćih dvocifreni je jos bio Pešaković sa 19 poena. U gostujućoj ekipi najbolji su bili Dragaš (14) i Matić (13).

Domaći su bolje otvorili meč i nakon pet minuta igre na semaforu je stajalo 15:7. U narednim minutima igralo se koš za koš i nakon poena Dedijera u 8. minutu bilo je 20:12. Završnica prve četvrtine pripala je gostima, koji furiozno za manje od 2 minuta, ne samo da smanjuju rezultat, nego i vode prvi put na utakmici (22:24).

Drugu deonicu otvorio je Nemanja Protic koji je pogodio svoju prvu trojku večeras (25:24).  Protić je samo u drugoj deonici ubacio 13 poena, i vodio svoj tim do maksimalnih plus sedam u tom periodu (44:37). U poslednjem minutu Jovisić pogađa trojku za Meridianu i stavlja tačku na prvo poluvreme (44:40).

U drugom poluvremenu domaći pojačavaju odbranu i za punih 6 minuta nisu primili koš (52:40). Ipak treća četvrtina se završava istom prednošću domaćih kao i na poluvremenu (56:52).

Poslednjih 10 minuta otvaraju Protić i Dedijer i donose ponovo dvocifrenu prednost Borac Mozzart Sportu (63:52). Gosti su uspeli samo još jednom da se približe domaćima i to je bilo sve od njih. Trener domaćih pružio je svim igračima šansu. Čarapić i Gavrilović su odigrali poslednjih 40 sekundi.

Borac Mozzart Sport – Meridiana 80:69 ( 22:24, 22:16, 12:12, 24:17 )

Gledalaca: 1 500
Delegat: Ljuca(BG), Sudije: Jevtović (BG), Arsenijević(BG) Dimovski(KV)

Borac Mozzart Sport: Avramović, Mitrović, Čarapić 3, Maravić 16, Dedijer 6, Stevović 8, Dumić 1, Pešaković 19, Gavrilović, Cvetković 2, Protić 22, Radović 3.

Meridiana: Matić V. 9, Prole 2, Turanjanin, Matić S. 13, Buha 8, Jovišić 9, Dragaš 14, Kovačević, Đurović 3, Savić 3, Skoko 8.

Sloboda 79 : 87 Crnokosa
Metalac 84 : 64 Vršac
Konstantin 81 : 64 Tamiš