Železničar pobedom završio godinu
U poslednjoj utakmici u 2013. godini rukometaši niškog kluba ubedljivo su savladali PKB rezultatom 42:25 (24:13) u 14. kolu Superlige. Bez mnogo problema Železničar je zabeležio 10. pobedu u sezoni i bar večeras ostaće na prvoj poziciji na tabeli Superlige. Crvena zvezda igra tek sutra u Šapcu sa Metaloplastikom i u slučaju poraza, Železničar će godinu završiti kao prvi.

Igrači "Želje" su prvi put ove sezone na jednom meču postigli preko 40 golova i time su uvećali saldo datih golova na tabeli (415).

Utakmica je počela golom kapitena Nišlija Bobana Živkovića koji je ove večeri bio posebno raspoložen za golove i postigao ih je 12. PKB je držao neizvesnost samo prvih 10 minuta (7:5), ali je 2 minuta kasnije "Želja" imao plus 5 (10:5). Železničar je uvećavao prednost, a ekipa koja je u Niš došla sa 11 igrača pravila je dosta grešaka u napadu što su koristili domaći i lako postizali golove iz kontra-napada.

Na poluvremenu je bilo 24:13 za Železničar, pa su posle odmora rukometaši iz Niša mogli nastave sa ubedljivom igrom i pravljenjem gol-razlike koja im nije pomogla da padnu na listi ekipa sa najviše primljenih golova (386).

boban zivkovic

Boban Živković imao 12 golova protiv PKB-a

Jedini problem u timu Železničara bili su golmani koji su više puta lako primali golove, ali dobra stvar je odbrana ispred golmana i igra sa dosta proigravanja krila i pivota Davora Basarića. Dobru partiju pružio je i Ognjen Kajganić koji je koristio svoju visinu i snagu i lako "tresao" mrežu i iz daljine.

Na kraju, Železničar je slavio sa 17 golova razlike (42:25) i na zimski odmor ide sa 10 pobeda i 4 poraza nakon 14 kola.

Sledi pauza u Superligi, koja se nastavlja februara naredne godine.

ŽELEZNIČAR - PKB 42:25 (24:13)

Sala Osnovne škole "Mika Antić", Niš

Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić iz Pančeva

ŽELEZNIČAR: Damjanović, M. Stojanović 3 odbrane, Milosavljević 3 odbrane, Živković 12 (3), Mitić, Veljković, Mađar 1, Radoničić 1, Tašković 1, Kajganić 9, N. Stojanović, Basarić 7, Pavlović, Đukić 6, Bećirović 2, Stefanović 3.

Sedmerci: 4/3
Isključenja: 4 minuta

PKB: Lukić, Ljubenović 1 odbrana, Simić 5 odbrana (1), Turković 5, Ilić 3, Pantelić, Kukić 1, Popović 4, Ognjanović, Todorović 9, Ostojić 3.