Brodarac
Spartak ŽK
Radnički 1923
IMT šampionskom igrom ugasio "zmajeve"

Omladinski šampion sa Novog Beograda je ove subote ugostio vršnjake iz Zaplanjske i ostvario novu pobedu. Konstantni napadi domaćih igrača preko vihornih Žagara i Bakića stavljali su odbranu gostiju na veliko iskušenje. Izdržali su nalete do 22. minuta kada je centarfor domaćih Jović zatresao mrežu sa 5-6 metara razdaljine. Jović se nešto kasnije obrukao, igrao se 32. minut kada nije uspeo sa par metara da savlada Debeljakovića. IMT do drugog pogotka dolazi u 40. minutu sjajnim golom Žagara iz slobodnog udarca sa 23-24 metra kada je "ubio pauka", pa na odmor odlazi sa solidnim suficitom.

Situacija na terenu se nije promenila ni u nastavku, Voždovac je inferioran, a Novobeograđani povećavaju prednost u 54. minutu golom Jovića sa penala, prethodno je prekršaj za najstrožu kaznu napravljen nad Bakićem. "Zmajevi" su pola sata pre kraja na pragu debakla, autogolom Prodanića IMT je poveo sa 4:0.

Gosti su ipak ublažili poraz i bled utisak u 66. minutu kada je Vučićević iz kontranapada postigao počasni pogodak. Mladi "traktoristi" do kraja meča postižu još jedan pogodak, strelac je bio Ašanin na asistenciju Lebija u 76. minutu.

Konačan rezultat je možda previsok u odnosu na igru, ali su domaći pokazali visok nivo efikasnosti. Narednog vikenda IMT igra sa Trajalom u Kruševcu, dok Voždovac dočekuje Radnički iz Kragujevca.

IMT - VOŽDOVAC 5:1 (2:0)

STADION: FK IMT. GLEDALACA: 120. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Piljak Andreja. STRELCI: Jović 22. i 54. (k.u.), Žagar 40, Prodanić 61. (a.g.) i Ašanin 76.min (IMT), Vučićević 66.min (Voždovac). ŽUTI KARTON: Sun (Voždovac).

IMT: Ćuruvija, Topalović, Radisavljević, Jović (Lebi), Bakić, Žagar, Konjajev (Ašanin), Stou, Poznanović (Bezarević), Krstović (Koli), Vipart (Dragićević).

VOŽDOVAC: Debeljaković, Kovačević (Đurović), Prodanić, Pavlović, Vasiljević, Isidorović, Veselinović (Đorđević), Čejović, Zarić (Ljujić), Mijatović (Vučićević), Sun (Nikolić).

Omladinske lige Srbije Omladinske lige Srbije Omladinska liga Srbije IMT Voždovac