BASK TEK
Jedinstvo
"Hemičari" sa bodom i tri crvena kartona napustili Vašarište

Detalj sa meča - foto: M.Aškovič

Večiti obrenovački derbi opravdao je očekivanja. Pred velikim brojem navijača iz dva mesta, videli smo dva efektna gola i čak tri crvena kartona za gostujuće igrače I predstavnika kluba.

Prvih 15-16 minuta protekli su u ispitivanju snaga, Iskra je prva pripretila, intervenisao je pomalo nesigurno Mrdak, da bi Pajević izbacio loptu iz šesnaesterca. Baričani su poveli u 20. minutu nakon prodora Šarića, koji je iskosa prodro u šesnaest metara, stvorio poziciju za šut I sa 12-13 mestara pogodio suprotan ugao. Dva minuta kasnije lepu akciju domačih zaustavio je paradom Stošić, izvadivši loptu ispod prečke. Radnički ima inicijativu, bez izrazitih prilika za gol. Gosti su se orjentisali na čuvanje gola i pokušavali iz kontri po bokovima, tako pišemo dobru priliku Ahmetovića i šut pored gola.

Na poluvremenu trener Malići daje priliku Gariću i Pajkoviću umesto Ahmetovića, kako bi dobio na siurnosti na sredini terena. Kod crvenih ulazak Kukolja doneo je živosti na levoj strani I bio je permanentna opsanost po protivnički gol, naročito je na velika iskušenja stavljao Savića. Isti igrač je zamalo bio neprecizan, lopta je prohujala preko preče, Ratković u sledećem napadu šutira pravo u Stajića. Savić je pogrešno procenio let lopte, koja ga je preletela došla do agilnog Ratkovića, koji ne oklevajući iskosa šutira ispod ispod golmana gostiju za izjednačenje u 55. minutu. Stajić je vešto izveo slobodan udarac sa ivice šesnaesterca i Mrdak krajnjim naporom izbacuje loptu u korner. Milivojević je u sudijskoj nadoknadi, u istom minutu dva žuta I morao je u svlačionicu, uzbuđenjima nije bio kraj I dva minuta kasnije Marković nepotrbno pravi prekršaj na ivici šesnaesterca I kako je već imao karton I on je morao da napusti teren ranije. Nedeljković iz slobodnjaka pronalazi na drugoj stativi A. Kneževića koji je zamalo neprecizan. Za to vreme Radnički preko Ratkovića ugrožava gol rivala, prvi šut je završio zamalo preko gola, da bi u zaustavnom vremenu pogodio stativu.

RADNIČKI(OBRENOVAC) – PRVA ISKRA(BARIČ) 1:1(0:1)

Stadion na Vašarištu. Gledalaca oko 500. Sudija: Uroš Bakić. Strelci: 0:1 Šarić u 20, 1:1 Ratković u 55. minutu. Žuti kartoni: Milivojević, trener Malići, Simčević, (P. Iskra). Crveni kartoni: Milivojević u 92. min, Marković u 94, Bućković (pred gostiju)( P. Iskra).

RADNIČKI: Mrdak, Nedeljković, Pajević, Ivanović (Bojić), Ristovski (Janković), A. Knežević, Vukadin, M. Knežević, Kačarević, Čizmić (Ratković), Ignjatović( Kukolj).

PRVA ISKRA: Stošić, Filipović (Goljić), Milivojević,, Bojović (Starčević), Šarić, Ahmetović, Blagojević, Savić, Marković, Stajić (Diković), Simčević.