MSK
Delija
Novobečejci dominirali u Banatskoj Topoli
04.03.2024 Stevan Davidović

Zadovoljni startom - stručni štab Jedinstva: Balaban, Josimović, Matić (foto: Stevan Davidović)

U prvom kolu nastavka prvenstva u Područnoj ligi Zrenjanin, fudbaleri novobečejskog Jedinstva, ne samo da su ostali neporaženi na gostovanju u Banatskoj Topoli, nego su propustili priliku da se sa celim plenom vrate u Novi Bečej. Na kraju komšijski derbi završen je bez pobednika 2:2.

Domaći su posle kornera koji je izveo Josimović, poveli golom Gorana Grujića u 7. minutu, međutim Novobečejci su brzo uspostavili ravnotežu, imali nekoliko prilika, da bi u 22. minutu novajlije Marko Lukić, rutinski izjednačio na 1:1, što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku Novobečejci su dobrom igrom krunisali svoju inicijativu, da bi posle prodora po levoj strani Stojanov idealno uposlio Mihajla Mihajlovića, koji glavom, u 58 minutu, loptu šalje kraj Veskova u mrežu za 1:2. Napredak je brzo sredio svoje redove i posle jedne gužve drugim golom Grujića izjednačio (2:2), do bi se potom do kraja vodila velika borba, ali do promene rezultata nije došlo, pa su Novobečejci, sa ovog gostovanja otišli zadovoljniji.

Zanimljivo je istaći da je ovaj susret privukao veliku pažnju ljubitelja fudbala u gradu kraj Tise, tako da je posle dužeg vremena organizovan i navijački autobus, a to i ne čudi pošto u ekipi iz Banatske Topole, pored trenera Strahinje Vaskovića, igra čak 6 fudbalera (Veskov, Eremić, Džin, Drljača, Josimović i Veselić) iz Novog Bečeja, što je ovom susretu dao posebnu dimenziju.

U 17. kolu Jedinstvo dočekuje Banat iz Čente, dok će Napredak iz Banatske Topole igrati u Sečnju sa Bilećaninom.

Napredak (BT) - Jedinstvo 2:2 (1:1)

Banatska Topola: Igralište Napretka. Gladalaca 200. Glavni sudija:Nebojša Dragan (Kikinda). Pomoćne sudije: Marijan Gajin i Petar Nunić (obojica iz Kikinde). Strelci: Grujić u 7. i 62. za Napredak, a Lukić u 22, i Mihajlović u 58. minutu za Jedinstvo. Žuti kartoni: Selaković i trener Vasković (Napredak), Perić, Farkaš (Jedinstvo).

Napredak: Veskov, Vukmirović, Eremić, Rockov (Vasičin), Džin, Radojčin (Veselić), Grujić, Prokin, Drljača, Selaković, S. Josimović

Jedinstvo: Levante, Stanković, Perić, Mesaroški, Lukić, Stojanov, U. Veselinović (Salihović), Farkaš (Boškov), Mihajlović, N. Pecarski, Kovačev

Piše: Stevan Davidović