MSK
Dve sedmice u sedmom kolu
25.09.2023 Stevan Davidović

Nikola Eremić, sudija Milan Runić i Milivoje Savić (foto: Stevan Davidović)

U sedmom kolu Područne lige Zrenjanin postignuti su očekivani rezultati, a zabeležen je i rekordan broj postignutih golova (35). Vodeći Napredak iz Česterega zabeležio je i sedmu uzastopnu pobedu, savladao je Deliju u Mokrinu (0:5), a ubedljiv, ali pred svojim navijačima, bio je i zrenjaninski ŽFK Banat, koji je pobedom od 6:0 zakovao na začelju tabele Omladinac FAM iz Botoša.

U ovom 7. kolu zabeležene su i dve sedmice. Fudbaleri novobečejskog Jedinstva su razgalili svoje navijače ubedljivom pobedom (7:0) protiv Radničkog 1911 iz Jaša Tomića. Po dva gola na ovoj utakmici postigli su Mihajlo Mihajlović (17. i 20), Strahinja Josimović  (58. iz penala i 75) „rezervista“ Žolt Farkaš (62. i 83), a jednom u listu strelaca upisao se Nikola Kevrešanov u 90. minutu.

Identičnu pobedu od 7:0 pred svojim navijačima zabeležio je, u prvom od tri lokalna derbija, „2. oktobar“ iz Kumana, protiv Vojvodine iz Novog Miloševa. Dva gola postigao je Nemanja Janković (23. i 70), a po jedan Stefan Milosavljev (30), Bojan Vidović (40), Siniša Simonović (46), Milan Praporski (78) i Srđan Tešić (78. minut).

U 8. kolu (subota, 30. septembar) Jedinstvo dočekuje Bilećanin iz Sečnja, dok u nedelju 1. oktobra „2. oktobar“ igra u Banatskoj Topoli sa Napretkom, a Vojvodina iz Novog Miloševa ponovo gostuje ovog puta igra u Jaša Tomiću sa Radničkim 1911.

Jedinstvo - Radnički 1911 7:0 (2:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 150. Sudija: Milan Runić (Žitište). Strelci: Mihajlović u 17. i 20, Josimović u 58. iz penala i 75, Farkaš u 62. i 83, Kevrešanov u 90. minutu. Žuti kartoni: Trener Dragan Vukajlović (Jedinstvo), Pijetlović, Kenđa (Radnički).

Jedinstvo: Barkoci 7, Perić 7, Eremić 8, Mesaroški 7, Veselinović 7 (Farkaš 8), Denis Salihović 7, Vrebalov 7, Koledin 7 (Kevrešanov 7), Mihajlović 8 (Stojanov 7), Josimović 8 (Ilić 7), Kovačev 8

Radnički 1911: Latinkić 5, Penev 5, Pijetlović 6, Kovačević 6, Špaček 5 (Đurić 5), Savić 5 (Kendja 5), Pejin (Nađ), Rajkov 5, Varga 5, Živojinov 5 (Slavković 5), Ferenčak 5,

Piše: Stevan Davidović