IMT
Sjajna igra Čukaričkog i pobeda u Subotici protiv Spartaka
30.09.2023 FK Čukarički

Sjajna igra Čukaričkog i pobeda u Subotici protiv Spartaka--

Čukarički je slavio vrlo važan trijumf protiv Spartaka u Subotici, uz odličnu igru tokom čitavog dela meča – 3:0. Brđani su poveli evrogolom Luke Adžića iz slobodnog udarca u 12. minutu, a isti igrač je potom u 24. asistirao Igoru Miladinoviću u situaciji kad su belo-crni duplirali prednost. Konačan rezultat postavio je Đorđe Ivanović u 76. minutu.

Prvu priliku na utakmici, i to vrlo dobru, imao je Čukarički u devetom minutu, Adetunđi je odlično poslao loptu u prostor ka Tošiću, koji je sa leve strane centrirao, na loptu je uklizao i sa pet metara pored gola šutirao Ivanović. Luka Adžić je bio najzaslužniji za vođstvo Brđana u 12. minutu, najpre je posle sjajnog pasa Docića iznudio jedanaesterac gotovo na ivici šesnaesterca, tom prilikom oborio a je Tanasijević, koji je dobio žuti karton. Potom se Adžić namestio i izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane, veoma precizno, prebacio je živi zid, golman Vulić je bio nemoćan – 0:1.

Krenuo je potom Spartak nešto agresivnije, a u 20. minutu imao je sjajnu priliku za izjednačenje. Bijelović je odlično ubacio loptu sa desne strane, a na drugoj stativi Stanojev je šutirao, ali prilično loše, preko gola Belića, koji je prvi put ove sezone stajao na golu Čukaričkog.

Posle fantastične akcije u 24. minutu belo-crni su duplirali vođstvo. Pokretač akcije bio je Docić, koji je ponovo odlično proigrao Adžića, ovaj je izbegao ofsajd zamku, uputio povratni pas ka Miladinoviću, a „bonus“ igrač Čukaričkog je preciznim udarcem sa 14 metara savladao Vulića – 0:2.

Samo tri minuta kasnije Brđani su postigli još jedan pogodak, učinio je to posle fantastičnog pasa Docića Ivanović, prelepim udarcem spoljnom. Ipak, sudija Ilić je na poziv iz VAR sobe reagovao i poništio pogodak, i to zbog prekršaja u začetku akcije. Umesto trećeg gola za Brđane, Spartak je dobio šansu da smanji rezultat, ali je Ubiparip iz slobodnog udarca sa 18 metara pogodio živi zid gostujućeg tima.

Zanimljive izmene na poluvremenu je načinio Keržakov, na teren je od 46. minuta poslao dvojicu bivših igrača Čukaričkog Lukića i Ćalasana, od 63. minuta još jednog, Mudrinskog. Bilo je drugo poluvreme mnogo mirnije, sa po jednom šansom na obe strane na startu. Najpre za Čukarički, još jednom je Docić prebacio odbranu Subotičana u 56. minutu, a Adžić je pokušao da plasira loptu, koju je ipak kasnije zahvatio na šest metara od gola.

Tri minuta kasnije posle ubacivanja sa desne strane Ćalasan je glavom sa pet metara šutirao pored gola svog bivšeg tima. Mogao je Spartak da se vrati u meč u 69. minutu, tada je šutirao Mudrinski, ali je Belić svom nekadašnjem saigraču odbranio udarac sa deset metara.

Mogao je nepun minut kasnije mladi Cvetković da potvrdi trijumf Brđana, ostao je sam na centru terena, ali ga je na 18 metara od gola sustigao Bijelović, koji je otklonio opasnost. Poništen je pogodak Cvetkovića u 74. minutu, prethodno je u toj akciji u ofsajdu bio Ivanović. Ipak, tri minuta kasnije sve je bilo „čisto“, Ćalasan je izgubio loptu, Ivanović je povukao napad i rutinskom realizacijom sa 15 metara već u tom trenutku rešio je pitanje pobednika – 0:3. Mirno je privela ekipa Igora Matića meč kraju, a šef struke Čukaričkog u finišu je pružio priliku i Vesliju Luteru Singu, koji je debitovao u belo-crnom dresu.

Spartak - Čukarički 0:3 (0:2)

Strelci: 1:0 – Adžić u 12, 0:2 – Miladinović u 24, 0:3 – Ivanović u 76. minutu. Gradski stadion u Subotici. Gledalaca: 400. Sudija: Milan Ilić. Pomoćnici: Aleksandar Marjanović i Nikola Antić. Žuti kartoni: Tanasijević, Ćalasan (Spartak). Crveni karton: Kerkez (Spartak) u 72. minutu

SPARTAK: Vulić, Babić (od 50. Stajković), Bijelović (od 81. Đurasović), Kerkez, Prijović (od 46. Ćalasan), Stanojev, Tanasijević, Todoroski (od 46. Lukić), Ubiparip (od 63. Mudrinski), Vidaković, Đurasović.

ČUKARIČKI: Belić, Stevanović (od 89. Rogan), Vranješ, Subotić, Tošić, Docić, Stanković, Adžić (od 77. Nikčević), Miladinović (od 77. Sisoko), Ivanović (od 89. Sing), Adetunđi (od 68. Cvetković).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Spartak ŽK Čukarički