OFK Topličanin
Pčinja
Timok 1919
Lazini "džokeri" sa klupe doneli bodove!

U fudbalu je to posebno teško, ma u životu, u svemu, kada udje neka muka, duša drhti, uvuče se neki strah, nepoverenje u sebe, a noge ne slušaju. Ovo je taj isti Radnički iz jesenje sezone, možda i popunjeniji na nekim mestima (Kostić Milutinović, Nikolić, Colić). Onaj Radnički, jesenji prvak sa 3 boda prednosti.

A onda se dogodilo Meševo i sve kao da je puklo. Fudbalska javnost je reagovala, kolale su se različite priče. Stekao se utisak da su se svi urotili i digli glas protiv Radničkog. Ovi momci nisu zaboravili ovu igru. Tih 15 najčudnijih minuta u istoriji ovog kluba.

Još uvek su zakasneli gledaoci tražili mesto na tribinama, a Radnički je mogao da vodi sa 1:0. Aleksa Petrović je imao otvoren put, 14 m od gola. Strelac onog evro gola je loše zahvatio loptu i poslao je čitav metar kraj desne stative. U 5. minutu agilni Petrović je sa desne strane šutirao u prvi ugao, lopta je izbačena u prvi korner. U istom minutu posle kornera Ristov je petom pokušao da prosledi loptu, koja je prešla prečku i "sela" na mrežu!

Svilajnčani su, kao i sve ekipe, pokušavali da iz drugog, prednjeg bloka odigraju kontru i u tome uspeli. Kontra, Stojanović je u 19. minutu sa desne strane ušao u sredinu šesnaesterca, lopta je na putu ka golu okrznula nekog od igrača u belom dresu i završila u mreži.Tako to biva!

U 26. minutu još jedna kontra. Novičić se našao u dobroj poziciji, ali nije pogodio okvir gola. U 27. minut period dobre igre gostiju, pre svega na sredini terena. Posle centaršuta sa desne strane, Gvozdenović je zakasnio i iz mrtvog ugla šutirao kraj gola. Za sve vreme prvog poluvremena, domaći si imali više loptu u nogama, napadali neorganizovano, a pred golom nisu uspeli da budu uspešniji.

U 36. minut udobra kombinacija Adžibabe i Đurovića, koji se mnogo trudio, kada se očekivao gol, lopta je pobegla i završila u rukama sigurnog golmana gostiju.U 40. minutu ponovo je Aleksa Petrović prošao po desnoj strani ali je na kraju bio neprecizan. Mladi Antić zamenio je u 25. minutu povredjenog Kamenovića, odigrao povratnu, na odbijenu loptu natrčao je Nemanja Nikolić u 43. minutu i ubacio u mrežu za 1:1.

U nastavku, još jedan hendikep za Radnički. Kapiten Ristov je zbog povrede ostao u svlačionici, zamenio ga je Colić. Bila je to prva izmena, Lazarević je želeo da ubrza igru. Neca Mančić ušao je umesto Matije Nikolića, a Kostić Milutinović zamenio je Petrova.

Gosti mirni, bez panike, tehnički "doterani" znali su ne samo da rešavaju probleme pred svojim golom, već i da dobro kombinuju u polju. Pred golom, obe ekipe, imale su mnogo pokušaja.

Ulaskom brzonogih fudbalera po krilima, posebno A.K.Milutinovića po levoj strani, Piroćanci su krenuli u odlučujuću ofanzivu. Ređali su se napadi, pokušavali su Đurović, Colić, Adžibaba, ali nije htelo.

Đjurović je imao šansu utakmice. U 85. minutu posle centaršuta, iz okreta je šutirao, ali je golman Vasić i ovoga puta potvrdio da je bio medju najboljim igračima utakmice. I konačno, dok je četvrti sudija Stefan Ćirić podizao mali semafor da će se igrati još četiri minuta, a svi bili na nogama, dogodilo se ono što smo čekali 92 minuta.

Svi fudbaleri oba tima krenuli su ka golu Stefana Vasića. Igrao se 92.minut. Kostić Milutinović i Đjorđe Colić su kombinovali, mladi fudbaler je lepo smirio loptu i majstorski "isekao" kako se to kaže unutrašnjim delom stopala (kao kad Katai i Ivanić daju golove) i lopta, kao "navodjena raketa" završila je u levom gornjem uglu. Uzalud se Vasić ispružio, nije mogao da odbrani i tako izgubio titulu igrača utakmice. Tako su Lazini džokeri sa klupe u poslednjih 20 minuta promenili krvnu sliku njegovog tima i evro golom talentovanog Colića osvojili bodove.

Na kraju, velika radost domaćih. Prosto sam nekako uspeo da "otmem" iz zagrljaja junaka derbija Djordja Colića i strelca prvog gola Matiju Nikolića. Kostić Milutinović i Neca Mančić već su bili u svlačionici. Nije bilo lako Goranu Lazarereviću posle utakmice. Njegovi fudbaleri sa klupe, ispostavilo se, rešili su meč.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Istok Radnički (P) Radnički (S)