Jedinstvo 2017
GFK Jagodina
Tutin
Rapsodija crveno-belih kadeta protiv Kikera

Veoma zanimljivu trku u troje sa Partizanom i Čukaričkim za kadetskog prvaka Zvezda je danas nastavila utakmicom protiv kraljevačkog Kikera. Domaći su stigli u rano vođstvo, igrao se 10. minut kada je Đurić uputio centaršut sa krila, a Maksimović glavom spustio loptu do Vukojevića kome nije bilo teško da sa dva metra zatrese mrežu. Dok dlanom o dlan već je 2:0, Maksimović je u 14. minutu izveo slobodnjak sa oko 20 metara golman Planojević uz pomoć stative zaustavlja udarac, na odbijenu loptu natrčao je Vukojević i prosledio do Teodora Ilića koji je uspešno završio akciju. Minut kasnije novopazarski biser u crveno-belom dresu Andrija Maksimović je i sam strelac za sada već nedostižnih 3:0.

Kraljevčani su potpuno nadigrani, posle centaršuta Uroša Tegeltije u 19. minutu na samo par metara od gola se našao Markočević, ali nije bio precizan. Centarfor domaćih se iskupio tri minuta kasnije na centaršut Ilića kada se konačno upisao u strelce. Nedugo zatim, igrao se 26. minut, Maksimović postiže svoj drugi, a peti gol za crveno-bele, na pomolu je prava rezultatska katastrofa gostiju. Međutim domaći su potom prikočili, igraju opuštenije, pitanje je koliko bi još golova u mreži gostiju završilo do odmora da su nastavili istim tempom.

Drugo poluvreme ekipe su počele u totalno izmenjenim sastavima, treneri su izvršili po pet izmena na pauzi pa je igra shodno tome izgubila na kvalitetu. Domaći su nastavili goleadu u 57. minutu, na dodavanje Uroša Tegeltije gol je postigao i rezervista Milenović. U 73. minutu Markočević je najviši u skoku posle udarca iz ugla, Zvezda je povela sa 7:0, što je ispostavilo se i krajnji rezultat.

Ogromnih sedam golova suficita za Crvenu Zvezdu je produkt razlike u klasi između današnjih takmaca. Kiker je razočarao, ranijih godina njihova škola je plenila lepim fudbalom, to nažalost više nije tako. Za vikend će crveno-beli do Jagodine, a Kraljevčani dočekuju lučansku Mladost.

CRVENA ZVEZDA - KIKER 7:0 (5:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 70. GL.SUDIJA: Mikavica Stefan. POM.SUDIJE: Bogićević Goran i Vlasačević Dimitrije. STRELCI: Vukojević 10, T.Ilić 14, Maksimović 15. i 26, Markočević 22. i 73. i Milenović 57.min (C.Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Višnjić, T.Ilić, Đurić (Ivanović), Stojanović (Milenović), Milosavljević, Mladenović, Vukojević (D.Tegeltija), Petrović (Milutinović), Markočević, Maksimović (Milošević), U.Tegeltija.

KIKER: Planojević, Živoder, Vasiljević, Bošković, Stojanović (Jusufović), Đorđević, Dražanin (Živković), Ratković (Mićović), Stojaković, Šehović (Vuković), Erdoglija (Majstorović).