TSC
0 0 pre godinu dana

Poraz kadeta Crvene zvezde u Novom Sadu
20.11.2022 mojacrvenazvezda.net

Kadetska selekcija Crvene zvezde doživela je poraz na gostovanju u Novom Sadu protiv domaće Vojvodine u okviru 14. kola šampionata (3:2). Iako su puleni Slađana Nikolića vodili do poslednjih nekoliko minuta utakmice i bili daleko konkretniji rival, uspeli su domaći da preokrenu i u finišu stignu do tri boda. Za Zvezdu su pogađali Veljko Milosavljević i Stefan Golubović.

Mogla je Zvezda da već u prvom minutu postigne čak dva pogotka i potpuno prebaci tok utakmice u svoju korist, ali je udarac Maksimovića odbranio Matić, dok je u narednom napadu Vukojević ostao „kratak“ pri uklizavanju na pas Tegeltije. Kružili su naši kadeti oko gola domaćina, a defanzivni bedem Vojvodine probijen je u 20. minutu kada je Maksimović centrirao iz kornera, a kapiten ekipe Veljko Milosavljević nadskočio čuvara i savladao Matića.

Igrao se 28. minut kada je Markočević borbeno reagovao i presekao pas defanzivca Vojvodine, a potom i predriblao golmana, međutim, uspeo je Velicki da reaguje i u poslednjem trenutku spreči našeg napadača da udvostruči prednost, mada je utisak i da je nakvašen teren u ovom slučaju pomogao domaćima, s obzirom na to da se lopta u jednom trenutku „zaglavila“ u travi. Krenuli su ofanzivnije fudbaleri Vojvodine, što je ostavljalo prostora našim kadetima koji su demonstrirali brzinu na delu, pa su u dva navrata Vukojević i Maksimović „bežali“ i navodili domaće na to da prave prekršaje za kartone, a ujedno i najozbiljnije pretili. Ipak, kraj prvog poluvremena obeležila su koškanja, a sudija Ranisavić je isključio Boškana i Maksimovića.

Tražio je Markočević konstantno prostor kako bi ugrozio domaćina, a njegov udarac iz 53. minuta, sa ivice kaznenog prostora, završio je preko prečke, kao i pokušaj Tegeltije koji je usledio iz slične pozicije. Atakovali su fudbaleri Zvezde, dok su se domaći opredelili da čekaju prilike iz kontri, a u 64. minutu je rezervista Žagar mogao da pogodi kada mu je Golubović odložio loptu, međutim, bio je Matić na mestu i uspeo da „ukroti“ loptu koju je poslao brzonogi ofanzivac sa desetak metara. Kao da je sve to malo opustilo naše kadete, pa su domaći posle lepog driblinga Butrakovića pogodili u 71. minutu. Ipak, tri minuta kasnije, ponovo prekid i ponovo gol za Crvenu zvezdu. Borio se lavovski Stefan Golubović i isplatilo mu se to, a ovog puta se u ulozi asistenta našao kapiten Milosavljević koji je spustio loptu za visokog napadača, a on iskosa sa nekoliko metara „probušio“ Matićevu mrežu.

Nažalost, za dva minuta su uspeli domaći da dođu do preokreta, a najzaslužniji za to bio je kapiten Vojvodine – Jovanović. Prvo je u 89. minutu pogodio iz jedanaesterca, a onda je minut kasnije iskoristio dodavanje Peranovića i stavio tačku na meč.

Vojvodina – Crvena zvezda 3:2 (0:1)

Stadion: „SC Vujadin Boškov“, Novi Sad. Sudija: Saša Ranisavić. Strelci: Butraković u 71. i Jovanović u 89. (iz jedanaesterca) i 90. minutu za Vojvodinu, a Milosavljević u 20. i Golubović u 74. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Velicki, Eremić (Vojvodina), U. Ilić, Milosavljević (Crvena zvezda). Crveni kartoni: Boškan (Vojvodina), A. Maksimović (Crvena zvezda).

Vojvodina: Matić, Velicki, Vukobratović (od 46. Vasić), Eremić, Pilić, Pavlović (od 66. Peranović), Popović (od 66. Jurešić), Ninković (od 85. Ahmetović), Boškan, Jovanović, Butraković (od 88. Crnovčić).

Crvena zvezda: Draškić, Ostojić, T. Ilić, U. Ilić (od 46. Stojanović), Djurić, Milosavljević, Petrović (od 77. D. Tegeltija), A. Maksimović, Vukojević (od 62. Žagar), U. Tegeltija (od 62. Golubović), Markočević (od 68. Milošević).