30'
VoŔa remizirala sa igračem manje
20.08.2022 fkvojvodina.rs

Arhivski snimak - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Mladosti iz Lučana rezultatom 1:1 u sedmom kolu Mocart Bet Super lige Srbije. Strelac za Vojvodinu bio je Nemanja Nikolić u 52. minutu iz penala. Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja kao znak počasti prema nedavno preminulom bivÅ”em treneru Vojvodine Milanu Đuričiću.

Vojvodina je krenula ofanzivno od prvog minuta i bila opasniji tim u uvodnim minutima. Prvu Å”ansu imao je Simić, u petom minutu, nakon centarÅ”ut Đorđevića, lopta je doÅ”la do ofanzivca VoÅ”e, koji je pogodio stativu. Novu Å”ansu VoÅ”a je imala 10 minuta kasnije Simić je glavom prebacio do Đorđevića koji je takođe gađao glavom, ali se ovaj put isprečila prečka.

Simić i MalbaÅ”ić su se naÅ”li u novoj prilici. Nikolić je proigrao Simića koji je prvi pokuÅ”ao iskosa sa osam metara, lopta se odbila do MalbaÅ”ića koji je takođe izblokiran. Mladost je prvi put pripretila u 39. minutu, posle kontre, Jojić je izaÅ”ao sam na Nikolu Simića, koji je skratio ugao i sačuvao svoj gol odličnom intervencijom. Ubrzo se Jojić naÅ”ao u novoj Å”ansi, pobegao je Kopitoviću, ali je u poslednjem trenutku Traore odlično uklizao i sprečio čistu priliku za gostujući tim.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Vojvodina je ostala sa igračem manje, poÅ”to je Simić u razmaku od samo 120 sekundi dobio i drugi žuti karton. Prvo je dobio javnu opomenu zbog sukoba sa Bojovićem, da bi dva minuta kasnije oÅ”tro uklizao, zakasnio i sudija mu je pokazao i drugi žuti karton i automatsko isključenje.

VoÅ”a je prva pripretila i na početku drugog poluvremena, Baraj je oboren na ivici Å”esnaesterca, potom je i sam namestio loptu, Å”utirao je tik iznad prečke. Domaći su nastavili da igraju i dominiraju kao da oni imaju igrača viÅ”e i ta hrabra igra se isplatila. U 52. minutu, Bjeković i MalbaÅ”ić su kombinovali na desnoj strani, lopta je potom doÅ”la do Baraja koji je zalomio čuvara i naterao da ga obori, a sudija je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Nemanja Nikolić i pogodio donji desni ugao za 1:0.

Mladost je u drugom poluvremenu prvi put pripretila u 58. minutu, Gordić je iskosa sa leve strane izbio sam pred gol, ali je u ključnom trenutku Đorđević uklizao i izbacio loptu u korner. Gosti su uspeli da izjednače u 68. minutu, nakon akcije i povratne lopte sa desne strane, usamljeni Bojović je udarcem iz prve sa desetak metara savladao Simića za 1:1.

Samo tri minuta kasnije Bojović je imao stotpostotnu Å”ansu, pobegao je odbrani Vojvodine i izbio sam na Simića, koji je odličnom intervencijom sačuvao svoj gol. U 74. minutu, Kabić, koji je neÅ”toĀ  ranije zamenio MalbaÅ”ića, oprobao je udarac iz slobodnjaka sa 30 metara, golman Samčović je krajnjom mukom izbio loptu.Ā  U 80. minutu VoÅ”a je bila najbliža drugom kolu, Kabić je nanizao nekoliko čuvara, spojio Traorea sa golom, ali je odlično odbranio Samčović, lopta se potom odbila pravo do Vidakova, ali napadač domaće ekipe nije uspeo da je sprovede u mrežu. Nakon toga, Å”ansu je imao i Zukić, koji je zamenio Baraja u 82. minutu, i iz prvog kontakta sa loptom gađao je dalji ugao, ponovo je na mestu Samčović.

Golman Mladosti bio je ponovo na pravom mestu, u 89. minutu, kada je Topić proigrao Vidakova, ali je napadač VoÅ”e ponovo slabo Å”utirao ka golu gostujuće ekipe, pravo u ruke Samčovića. Do kraja nije bilo promene rezultata, ovo je treći remi Vojvodine ove sezone, uz tri trijumfa.

Vojvodina - Mladost (L) 1:1 (0:0)

Vojvodina: N. Simić, Bjeković (od 82. Lazarević), Traore, Kopitović, Đorđević ā€“ Milosavljević (od 82. Busnić), Topić ā€“ Baraj (od 82. Zukić), V. Simić, MalbaÅ”ić (od 68. Kabić) ā€“ N. Nikolić (od 71. Vidakov).

Mladost: Samčović, MiloÅ”ević, Babić, Jojić, Vesnić, Baha, Gordić, Udovičić, Ćirković, JeÅ”ić, Bojović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Mladost (L)