Slab fudbal kraj Tise
22.08.2020 V. Jankov

Momenat kad Siniša Nijemčević postiže gol u potiskom derbiju

Potiski derbi završen je bez pobednika! Prema viđenom na terenu, tri boda, zaista, nije zaslužila nijedna ekipa, jer su igrali ispod nivoa srpskoligaškog fudvala.

Gosti u prvom poluvremenu nijedanput nisu ugrozili golmana Puškića, a domaćin je samo pripretio preko Mitrovića u 20. minutu i njegove zamene Kobiljskog u 34. minutu. Međutim, u samom finišu prvog poluvremena je došlo do promene rezultata. Vladan Vorgučin je u 44. minutu šutirao iskosa sa desne strane, golman Tasić kratko odbio, a Siniša Nijemčević sve pratio i poklon loptu smestiou mrežu za 1:0.

U nastavku su Bečejci bolje otvorili utakmicu,ali Kobiljski u 47, Pavlović u 49. i Vorgučin u 58. minutu kao da su gađali golmana Tasića. Poslednjih pola sata pripalasu gostima. Prvo je Matijašević pukušao u 65, onda i Đorović minut kasnije, a u 72. minutu je Ćovin bio u izglednoj prilici, ali je njegov šut odbranio Puškić. U 74. minutu štoper Ivanović je promašio loptu na sredini terena, Nijemčeviću jebio otvoren put ka golu gostiju, ali je nekontrolisano šutirao i povredio se. A onda stiže kazna za Bečejce, a nagrada za ekipu iz Adorjana. Rezervista Boršoš je posle centaršuta sa desne stranesproveo loptu u mrežu zakonačnih 1:1.

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Bez gledalaca. Sudija Marko Gnjatović (Novi Sad)7. Strelci: 1:0 Nijemčević u 44 za OFK Bečej 1918, a 1:1 Boršoš u 84. za Tisu. Žuti kartoni:Ostojić iVorgučin (OFK Bečej 1918), a Nađ i Crkvenjakov (Tisa). Igrač utakmice: Dušan Tasić (Tisa)

OFK Bečej 1918: Puškić 6,5, Vorgučin 6,5, Vajić 6, Ostojić 6, Lovre 6, Tutnjević 6, Pavlović 6,5, Krajinović 6 (od 60. Kurtiši 6), Mitrović –(od 32. Kobiljski 6),Nijemčević 6,5 (od 75. Vasin -)

Tisa: Tasić 7, Cetina 6 (od 75. Pejović -), N. Ivanović 6, Kiš 6, Tomišić 6, Nađ 6 (od 75. Boršoš -), Zolnajić 6,5, Kukolj 6 (od 60. Đorović 6,5), Orčić 6 (od 46. Crkvenjakov 6,5), Matijašević 6, Ćovin 6,5.