Obilić (Z)
Bačkogradištanci silovito startovali
16.08.2020 V. Jankov

Bratislav Jelić je dominirao u skoku

Da su Bačkogradištanci bili iole pribraniji u drugom poluvremenu,Kneževčani bi dotakli dno muljevitog Kanala. Jer, pored tri pogotka, u mreži Banaćana moglo je da se nađe još najmanje dvaputa toliko golova.

Nenad Vinović je golom iz opravdano dosuđene najstrože kazne, jer je golman Čanadi na ivici peterca oborio Bratislava Jelića, načeo goste u 39. minutu. Samo dva minuta kasnije Đukić je bio u prilici, ali je iz blizine glavom šutirao pravo u golmana Milovanova i to je bilo sve što su gosti uradili u napadu.

Nastavak je doneo daleko lepšu igru domaćina. U 57. minutu je Vinović proigrao viskog Jelića, ali je golman istrčao i spasio svoju mrežu. Međutim, tomu nije pošlo za rukom u 68. minutu, kad je Vinović pravovremeno dubinskom loptomproigrao Ćuluma, a ovaj se oslobodio pratioca u kaznenom prostoru i onda iz punog trka zakucao loptu u mrežu za 2:0. Samo četiri minuta kasnije lopta je ponovo zatresla mrežu gostiju, ali se pogodak nije priznao, jer je posle Ćuluma igrao Živanović koji je bio u ofsajd situaciji. Mladi Živanovićse iskupio u 75. minutu, pošto se izborio za loptu i proigrao Jelića, koji smestio iza leđa gostujućeg golmana za konačnih 3:0. U preostalih petnaestak minuta igralo se samo ispred gostujućeg gola i domaći su se utrkivali ko će da promaši, pa promene rezultata nije bilo.

Vojvodina (BG) - Obilić  3:0 (1:0)

Bačko Gradište: Igralište u SRC „Đorđe Tapavica Džoja“. Bez gledalaca. Sudija: Balša Ćeranović (Lovćenac). Strelci: Vinović u 39. (11. m), Ćulum u 68. i B. Jelić u 75. za Vojvodinu.Žuti kartoni: Ilić, B. Jelić, Đekić, Dabižljević (Vojvodina), a Dražić (Obilić).

Vojvodina (BG): Milovanov -, Ćulum 7, Bilbija 7,5, Marković 7 (od 88. Kudrić -), Preradov 7, Đekić 8 (od 88. D. Jelić -), Dabižljević 6,5, Vinović 7 (od 70. Pelengić -), Ilić 6 (od 46. Živanović 6,5), B. Jelić 7,5, Vranješ 7 (od 60. Stefanov 6,5).

Obilić: Čanadi 6,5, Al Sadi 6, Borenović 6, Mijić 6, Terzin 6 (od 82. Dimitrov -), Glogovac 6,5, Momčilov 6,5, Đukić 6 (od 65 Šibul -), Pantelin 5,5 (od 46. Vuković 6), Dražić 6, Nikšić 5,5.