Brodarac
OFK Beograd

Zvezda pobedom zaposela vrh

01.05.2021 H.D.Vujanović

Zvezdinim omladincima se neprestano nudi prvo mesto, ali ga se oni ne uspevaju dočepati zbog slabih igara u gostima. S toga, danas dolaze na Carevu ćupriju reÅ”eni da prekinu taj negativni niz i od samog početka kreću ofanzivno.Ā

Prvu ozbiljniju priliku je pripremio NikolaÅ”ević u 14. minutu, Nikola Mituljikić sa 5 metara nije uspeo da savlada Marunića. Pet minuta kasnije Knežević na petercu upoÅ”ljava NikolaÅ”evića koji Å”utira iz prve, ponovo kao pobednik izlazi Marunić. Gol domaćih kao da visi u vazduhu, igrao se 22. minut kada ni Bačanin ne kruniÅ”e sa tri metra dobar centarÅ”ut Petrovića.

Zvezda najzad postiže pogodak u 29. minutu, Radojević je u srcu Å”esnaesterca pronaÅ”ao NikolaÅ”evića, koji je glavom loptu poslao u desni donji ugao, van domaÅ”aja izvrsnog Marunića. Posle postignutog gola Petrović, Knežević i Nikola Mituljikić Å”utiraju iz blizine, Marunić u sva tri slučaja izlazi kao pobednik.

Zatim i Bačanin u 37. minutu izlazi sam ispred golmana, ali kao da ga se uplaÅ”io i loptu sa 7-8 metara Å”alje kraj stative. Golman domaćih se nalazi kao na streliÅ”tu, u 41. minutu Stojanović je lepo poslužen od Bačanina, ali biva neprecizan sa 14 metara.

Drugi gol za Zvezdu ponovo postiže NikolaÅ”ević iz neposredne blizine u 44. minutu, na asistenciju Nikole Mituljikića. Gosti najzad kruniÅ”u terensku dominaciju i na odmor odlaze s pristojnom prednoŔću.

U nastavku dva gola Zvezde dok dlanom o dlan. Prvo Knežević u 48. minutu na asistenciju NikolaÅ”evića postiže gol sa 14 metara, a dva minuta kasnije NikolaÅ”ević postiže het-trik udarcem pod prečku sa 15 metara.

Mogla je i petarda da pukne u 60. minutu, Rakić je sa 12 metara loptu poslao za malo iznad prečke. Za peti gol, a svoj četvrti se postarao NikolaÅ”ević minut docnije, lepim lob udarcem sa ivice kaznenog prostora. Zvezda ne prestaje sa napadima, Pirgić u 64. minutu izlazi jedan na jedan sa Marunićem, domaći golman izlazi kao pobednik.Ā

Reviju promaÅ”aja nastavlja Stojanović u 73. minutu kada sa dva metra uspeva da promaÅ”i čitav gol. Jedini put kad su gosti pripretili je bilo u 85. minutu, Jakovljević je iz slobodnjaka sa oko 22 metra poslao loptu iznad same prečke, pogodivÅ”i gornji deo mreže.

Ovom pobedom Zvezda je zasela na vrh tabele, jer je Brodarac ranije danas izgubio kod kuće od Vojvodine 3:2. Marunić se istakao kod domaćih, pored pet primljenih golova odbranio je mnogo teÅ”kih udaraca, dok je najbolji igrač utakmice petnaestogodiÅ”nji NikolaÅ”ević sa četiri pogotka i asistencijom. Prvenstvo se nastavlja već u sredu, kada u goste Zvezdi dolazi kruÅ”evački Trajal, a Internacional je gost, u poslednje vreme, veoma dobrih Čukaričana.

INTERNACIONAL - CRVENA ZVEZDA 0:5 (0:2)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Đorđić MiloÅ”. POM.SUDIJE: Stanojević Goran i Radoičić Nenad. STRELCI: NikolaÅ”ević 29, 44, 50 i 61, Knežević 48.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Bekić i Nurović (Internacional), Lukić (C.Zvezda).

INTERNACIONAL: Marunić, Panić, VujaÅ”ević, Cvijović, Sudarikov (Jakovljević), Miljković (Ilić), Mladić, Belin (Borikić), Nenadić, Terzioski (Nurović), Bekić (Đurović).

CRVENA ZVEZDA: Marinković, Radojević, Petrović (Krstić), Leković, Lukić, Ćurić (Vidojević), Stojanović, Knežević (Pirgić), Bačanin (Bačanin), N.Mituljikić (Rakić), NikolaÅ”ević.Ā

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Internacional Crvena zvezda