IMT
Rad
Nišlije nakon vođstva popile šesticu

Pretendent na prvo mesto i prošlogodišnji šampion u omladinskoj konkurenciji, dočekao je na svom "veštaku" ekipu iz Niša koja se nalazi u grčevitoj borbi za opstanak. Iako davljenik, Radnički je u prvom kolu nastavka preslišao kod kuće veoma solidan tim vršnjaka iz Grafičara.

Prvu izgledniju priliku imaju domaći preko Kneževića u 14. minutu, lopta posle njegovog udarca glavom završava na gornjem delu prečke. Gosti ne uzmiču, igraju od noge do noge, može se reći da imaju i veći posed, ali ništa konkretnije nije proisteklo iz takve njihove igre. Prvi put su ugrozili gol Zvezde u 22. minutu iz slobodnog udarca sa 17 metara. Šut Spasića je završio desetak centimetara preko prečke. Pravo niotkuda gosti dolaze u vođstvo u 24. minutu. Ranđelov je nanizao tri igrača iz odbrane Zvezde i sa 8 metara loptu poslao neodbranjivo u gol. Zvezda samo 6. minuta kasnije dobija penal, nakon igranja rukom Dušanića u svom kaznenom prostoru. Siguran izvođač je Knežević, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Od momenta izjednačenja Zvezda preuzima potpunu terensku inicijativu. Radnički umalo to da iskoristi u 36. minutu. Posle brzog kontranapada Mitrović je idealno uposlio Petrovića koji izlazi sam, ali Ćopić bravurozno brani i spašava svoj tim nove neprijatnosti. Jovan Mituljikić je lepo odreagovao na centaršut Radojevića u 42. minutu šutiravši glavom sa 7-8 metara, ali nije najbolje podesio nišanske sprave. To je bio i poslednji zanimljiv detalj zabeležen u prvom poluvremenu.

Zvezda u nastavku žestoko napada od samog starta, a Radulović u 47. minutu izlazi sam pred Ilića, međutim golman gostiju je na visini zadatka. Spasa mu nije bilo u 53. minutu,  na centaršut Bjelanovića, najbolje je odreagovao Kahvić i udarcem glave sa 6 metara loptu smestio u samo ćoše. Ćurić je neka 2 minuta kasnije mogao povisiti rezultat, loše je prihvatio Radulovićev pas, brži i hrabriji je bio Ilić. U 60. minutu na semaforu stoji rezultat 3:1. Marko Stojanović je uputio prizeman centaršut,  na koji nespretno reaguje Galić i šalje loptu u sopstvenu mrežu.

Samo što je ušao u igru Bačanin se našao u prilici, šutirao je sa 5 metara, golman Ilić je odbranio, lopta se Bačaninu ponovo vratila, a on nesebično upošljava Kneževića kome ne preostaje ništa drugo nego da realizuje zicer, igrao se 70. minut. Zvezda gospodari terenom, Marko Stojanović se u 77. minutu namestio na dvadesetak metara i ciljao rašlje, za malo je bio neprecizan pogodivši stativu.

Jedino lepo viđeno od Nišlija je zabeleženo 10 minuta pred kraj. Mitrović snažno šutira sa 20 metara, Ćopić pravi paradu i vadi loptu iz gornjeg ćoška poslavši je vrhovima prstiju u korner. Najbolji igrač susreta Knežević u 83. minutu upućuje šut sa 14 metara, Ilić kratko odbija do Bačanina koji se upisuje u strelce. Konačnih 6:1 je postavio rezervista Marko Stojanović u 88. minutu šutem vrhom kopačke iz neposredne blizine.
Naredno kolo Zvezda igra ponovo protiv Radničkog, ali onog iz Kragujevca, u gostima, dok Nišlije dočekuju veoma dobri Čukarički.

CRVENA ZVEZDA - RADNIČKI (NI) 6:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Marković Momčilo. POM.SUDIJE: Božović Boško i Rakić Marko. STRELCI: Knežević 30.min (k.u.) i 70.min, Kahvić 53.min, Galić 60.min (a.g.), Bačanin 83.min i M.Stojanović 88.min (C.Zvezda), Ranđelov 24.min (Radnički Ni). ŽUTI KARTONI: Leković (C.Zvezda), Dušanić (Radnički Ni).
CRVENA ZVEZDA: Ćopić, Bjelanović (Gočobija), Radojević, Krstić, Leković, L.Stojanović (Kahvić), Ćurić, J.Mituljikić (M.Stojanović), N.Mituljikić (Pirgić), Knežević, Radulović (Bačanin).
RADNIČKI (NI): Ilić, Zdravković (Stojković), Jovanović, Ranđelov, Petrović (Crvenković), Marković, Milosavljević (Paunović), Spasić, Dušanić (Cvejić), Mitrović, Galić (Stamenković).

Omladinske lige Omladinske lige Omladinska liga Srbije Crvena zvezda Radnički (N)