Spartak
Konstantin
Dynamic BG
Pad forme uz treći uzatopni poraz

Košarkaši Dunava doživeli su treći uzastopni poraz. U 21.kolu Mozzart Košarkaške lige Srbije, OKK Beograd je u Šumicama slavio rezultatom 67:66 (17:18, 14:10, 23:10, 13:28). Evidentan je pad forme u igri Dunava. Pokazalo se to i u utakmici protiv OKK Beograda, tokom većeg dela utakmice. Kao i u prvom duelu ova dva tima, uzbuđenja nije nedostajalo. U prvom poluvremenu igralo se koš za koš na obe strane pa ni jedan tim nije uspeo da napravi osetniju prednost. Treća četvrtina u potpunosti je pripala Beograđanima. Kod igrača Dunava nedostajalo je koncetracije, kako u odbrani tako i u napadu. Posebno je to bilo izraženo u izuzetno lošem procentu šuta za dva poena (samo 37%), uz mnogo promašaja iz samog reketa. Domaći košarkaši iskoristili su lošu igru Alasa i početkom poslednje deonice imali velikih +18 (56:38). Kada su svi u hali pomislili da je utakmica rešena, dogodilo se suprotno. Usledila je mnogo bolja igra Banovčana. Prvo su košarkaši Dunava serijom 10-0 smanjili prednost domaćina a zatim u poslednja tri minuta uspeli da nadoknade još deset poena zaostatka i tako se u potpunosti vratili u meč. U poslednjih tridesetak sekundi, pri rezultatu 66:66, Drekalović je pogodio jedno slobodno bacanje a Dunav nije uspeo u poslednjom napadu, iz dva pokušaja, da poentira i napravi neverovatan preokret. OKK Beograd je na kraju slavio rezultatom 67:66 i tako se revanširao Alasima za poraz iz prvog dela sezone. Beograđane su u ovoj utakmici predvodili Stanković (18p, 7sk, 4os) i Mišković (13p, 11sk), dok su u redovima Dunava nešto bolji bili Malidžan (13p, 10sk, 2as) i Nenadić (11p, 3sk, 2as).

Do kraja sezone ostalo je još pet kola. Dunav je svoj primarni cilj, ostanak u ligi, davno ostvario, a plasman u Super ligu je sada, realno, teško dostižan. Takođe, ekipu su zadesile i povrede. Već tri kola u timu nema prvog kapitena Miljkovića, koji se oporavlja od povrede kolena dok će ostatak sezone najverovatnije propustiti Zorčić. Ima još pet utakmica, pet izazova, da se pokaže karakter i popravi utisak iz poslednja tri kola. U subotu u halu Park dolazi Napredak iz Kruševca, tim koji je bio bolji u prvoj utakmici pa je pravo vreme da Alasi odigraju kako umeju i obraduju svoje navijače pobedom.