Konstantin
Dynamic BG
Tamiš
Subotičani opravdali ulogu favorita

Košarkaši Dunava poraženi su u 7. kolu KLS na gostovanju u Subotici od ekipe Spartaka reultatom 93:74 (18:17, 23:12, 26:23, 26:22).  Nakon odlične igre u prošlom kolu i ubedljive pobede nad Borcem iz Čačka, u redovima Dunava postojala je nada da se dobra igra može ponoviti i napraviti iznenađenje u Subotici. Ipak, prvoplasirani Spartak opravdao je ulogu favorita i pokazao da se zasluženo nalazi na vrhu tabele.

Alasi su dobro parirali domaćinu u prvoj četvrtini ali je onda usledila serija grešaka u drugoj deonici, koje je Spartak znao da iskoristi i napravi osetniju prednost. Na kraju prvog poluvremena Subotičani su imali 12 poena prednosti, da bi već nakon prvih pet minuta u trećoj deonici uvećali prednost (59:37). Početkom poslednje četvrtine, Dunav je uspeo da se vrati u utakmicu ii priđe na 75:63, pre svega trojkama Valjarevića, koji je u tom periodu pogodio četiri od svojih šest trojki na utakmici. Ipak, košarkaši Spartaka nisu dozvolili preokret i priveli su utakmicu u svoji korist za konačnih 93:74. Veliki broj promašenih slobodnih bacanja (22/39) i mnogo izgubljenih lopti (17) glavni su uzrok poraza Dunava.

U redovima Spartaka najbolji su bili Jovišić (22p, 11sk, 5os), Popović (11p, 11as) i Hristov (16p), dok su se u Dunavu istakli Valjarević (19p, 6/7 za tri), Malidžan (10p, 4os) i Zorčić (17p, 5sk).
Naredne subote od 20h, u hali Park u Staroj Pazovi, Dunav dočekuje OKK Beograd.