Brezovac
Šumadinac (S)
B 2000
Pobeda Sloge u Bukoviku

U 23. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola fudbaleri Sloge savladali su ekipu Mladog rudara rezultatom 2:1. U jednom (uglavno) korektnom meču, sa mnogo prilika, utisak je da su gosti uz dosta sreće ostvarili četvrti uzastopni prvenstveni trijumf. Početak utakmice pripao je Zagoričanima. Č.Petrović je u 7. minutu šutirao sa 7-8 metara,a golman domaćih Spasić krajnjim naporom sačuvao svoj gol. Ofanzivnu igru gosti su materijalizovali u 10. minutu, kada je Č.Petrović iskoristio dobro dodavanje Popovića i sa 10-ak metara poslao loptu u donji desni ugao Spasićevog gola. Isti igrač bio je akter akcije u 16. minutu, ovaj put njegov udarac odbranio je Spasić, a odbijenu loptu V.Petrović poslao u mrežu. Od tog tenutka fudbaleri Mladog rudara su zaigrali znantno angažovanije i stvorili sijaset prilika. Udarac Vlajkovića u 22. minutu sa 10-ak metara obranio je golman gostiju. Isti igrač imao je šansu u 33. minutu, ali je sa 2 metra šutirao preko gola. Šut Grujića sa 25 metara Jelesijević je nekako uspeo da zaustavi. Domaći su uspeli da postignu pogodak u 35. minutu, kada je Milić iskoristio konfuznu rakciju obrambenbih igrača Sloge (koji u nekoliko navrata nisu uspeli da izbace loptu iz svog kaznenog prostora) i sa 5 metara zakucao loptu u mrežu. Minut kasnije, udarac Ševića sa 10-ak metara bravuroznom intervencijom obranio je Jelesijević. Na isteku prvog dela igre, Pindović je sa 20-ak metara pogodio stativu.

Početak

Početak meča u Bukoviku

Drugo poluvreme proteklo je i nepovezanoj igri obe ekipe. Domaći su napadali bez konkretne završnice, dok su se gosti opredelili za defanzivu. Fudbaleri Mladog rudara su do gola mogli u 67. minutu, ali je udarac Milićevića glavom sa 10-ak metara završio pored gola. Nezadovoljni odugovlačenjem gostujućih igrača, domaći su prenaglili u protestima, pa je epilog svega isključenje Vlajkovića u sudijskoj nadoknadi.

Mladi rudar (Bukovik) - Sloga (Zagorica) 1:2

Igralište u Bukoviku. Gledalaca oko 50. Sudija:Stefan Mijatović (Aranđelovac), pomoćnici:Strahinja Ilić (Aranđelovac), Jovana Stanić (Orašac). Strelci:N.Milić u 35.minutu za Mladi rudar, Č.Petrović u 10. i V.Petrović u 16.minutu za Slogu. Žuti kartoni:Gušić, Gajić (Sloga). Crveni karton Vlajković (Mladi rudar).

Mladi rudar: Spasić, Stojanović, Mitrović, Antić, Milićević, N.Milić, Grujić, Preković, Vlajković, Pindović, Šević.

Sloga: Jelsijević, Stevanović, Gajić, Gušić, Dimitrijević, Milovanović, Jovanović (od 86.R.Milić), J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, Popović.