Sloboda
ČSK Pivara
David Knežević junak za bod
10.04.2016 fkindjija.com

Inđija. Gradski stadion, gledalaca oko 250. Sudija: Slaviša Radovanović iz Laćarka, pomoćnici: Goran Beljin iz Bele Crkve, Miljan Mišić iz Zrenjanina i četvrti sudija: Nikola Radaković iz Novog sada. Strelci: Knežević 90+2 -Inđija i Desančić 55' - Proleter. Žuti kartoni: Vladimir Simunović (87'), Jovanović (42'), Lemajić (63') - Inđija, Lazarević (58'), Kočović (90'), Karanov (44'), Ćurko (63') - Proleter.

Inđija: Bojan Knežević, Smiljanić (Kovačević 45'), Vico, Bosančić, Vladimir Simunović, Andrija Simunović, Todić (David Knežević 60'), Jovanović, Lemajić (K), Vujasin, Georgijević (Kostić 29'). Trener: Marić Predrag.

Proleter: Rackov, Lazarević, Kočović, Švonja, Petrić, Đurišić, Petrović, Desančić (Grgić 62'), Zličić, Ćurko (Milošević 90+2). Trener: Zoltan Sabo.

Zeleno beli su osetno oslabljeni izašli na teren Gradskog stadiona. Zbog velikog broja dobijenih žutih kartona pet igrača nije imalo prava nastula na meču sa Proleterom i to se u igri osetilo.

Ipak prvu priliku za gol propušta domaćin u 4.minutu. Odlično je Georgijević prošao po levoj strani napada, usledio je centaršut kao na tacni za Lemajića. Ovaj odmah šutira, ali lopta nije htela u gol već savladanog Rackova.  Prečka, ali i snalažljivost golmana na odbitak su bili aduti za "Slanobarce".

U nastavku dve šanse za gosta i dva nova peha za domaćina. Prvo je u 10.minutu izvedena školska kontra Proletera, a u poslednjem trenutku Smiljanić loptu skida sa noge Lazaru Zličiću. Osam minuta kasnije još jedna dobra akcija gosta. Ćurko lepo upošljava Desančića, ali lopta ovom izmiče i to je bila dobra reakcija golmana domaćina. Potom povreda Geogrijevića u 29. minutu te Smiljanića u poslednjem minutu prvog dela igre je dodatno osakatio domaći sastav.

Drugi deo igre je bio sličan prvom, a gosti su sada u 55.minutu prvi pripretili. Izgubili su domaći fudbaleri loptu, sevnula je kontra. Ćurko šutira sa 25.metara preko gola Kneževića. Da nesreća ili greške neidu same pokazale su naredne sekunde utakmice. Knežević izvodi udarac sa peterca, greši, upošljava Zličića, koji šutura, Knežević brani, a odbitak Desančić lako pretvara u gol, 0: 1.

Možda i najlepši detalj se dogodio u 60.minutu. Vico je izbačen na desnoj strani terena, ovaj momak povlači loptu na oko 20 metara od gola gosta, sevnuo je udarac iskosa sa desne strane napada domaćina. Lopta leti van domašaja ruku Rackova, ali je stativa bila saveznik golmana gostiju.

Svoj šut je u 66.minutu oprobao i Zličić. Njegov udarac sa distance je sa dosta muke odbranio dobro postavljeni Knežević.

Vico je ponovo bio na sceni u 79.minutu. Njegov centaršut ka Davidu Kneževiću završava slabnim pokušajem mladog napadača Inđije. Isti igrač je opet bio na sceni u 87.minutu. Sada je Kostić bio asistent, ali je David neodlučan i prilika odlazi u nepovrat.

Treća sreća je bila na sceni za Kneževića u prvom minutu nadoknadnog vremena. Bio je to slobodan udarac za danas baš ne previše zapaženog Vujasina. Ovaj igrač kao da se odmarao za potez koji je sledio. Sjajan centaršut na glavu kapitena Lemajića, ovaj je šalje u peterac, a Knežević je šalje sa par metara u nezaštićenu mrežu za 1: 1.

I umalo da se radost pretvori u tugu za domaćina samo minut kasnije. Bilo je tu poteza gostiju u stilu najboljih majstora fudbala, ali je prava završnica prilikom šuta Zličića izostala.