Sloboda
Proleter
Sloga (K) - Sloga (PM) 1:0
14.09.2008 A. DaiÅ”ević

Kraljevačka Sloga je zasluženo pobedila neugodnog imenjaka iz Petrovca na Mlavi, ali je igromn razočarala. «Beli» su ponovo bili nedorečeni, sa problemom kako na najbolji način ugroziti gol protivnika. Podatak da su domaći prvi udarac ka golu uputili u 21. minutu preko Rađenovića dovoljno govori. Gosti su više razmišljali o odbrani svoga gola, ali su prvi zapretili u meču, posle kornera u 5.minutu Radojković je na pet metara od mreže domaćina bio sam kao duh, ali je glavom šutirao pored stative. U 23. minutu probao je da iznenadi opreznog Đogatovića i Jakovljević, ali je sjajno intervenisao vratar «belih». Videvši da od napadača nema neke vajde stvar u svoje ruke je uzeo štoper Kraljevčana Nemanja Pavlović. Nekoliko puta je na sjajan način izneo loptu na protivničku polovinu, odlično šutirao, ali su gosti krajnjim naporom branili svoj gol. I onda prava akcija Sloge u 38. minutu, do lopte dolazi neuhvatljivi Nikačević i sigurnim udarcem matira Teofilovića za, ispostaviće se konačnih 1-0.

U drugom poluvremenu gosti su više imali loptu u nogama, ali bez prave prilike, a kraljevačka Sloga nije znala kako da iskoristi višak slobodnog prostora na protivničkoj polovini. Prava uzbuđenja u samom finišu. Prvo je Rađenović posle solo kacije odlično šutirao, ali za malo pored gola gostiju,a onda je, u 93. minutu, iskusni Đurić potpuno nepotrebno načino faul u zoni šuta. Zarić je iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara odlično šutirao, Đogatović se ispružio koliko je dug,a lopta je, uz uzdah olakšanja navijača «belih», pogodila stativu i tu je bio kraj ove slabe fudbalske predstave.

Kraljevo: Gradski stadion
Gledalaca: 400 Sudija: Dušan Milojević (Smederevska Palanka)
Strelac: Nikačević u 38. minutu; Igrač utakmice: Nemanja Pavlović (Sloga KV)
Žuti kartoni: Vasilić, Nikačević, Memedović (Sloga KV), Stojićević (Sloga PM)

Sloga (K): Đogatović, Vasilić, Gojković, Pavlović, Vlašić, Tanasijević, Nikačević  (Đurić), Rađenović, Tadić, Vasić (Vrljičak -), Memedović (Obrenović)
Sloga (PM): Teofilović, Stojićević, Jakovljević, Radojković, Šuleić, Stević, Damjanović  (Bogićević), Zarić, Milosavljević, Radojičić, Milojković  (Đurđević)

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Sloga (K) Sloga (PM)