Mineral 2015
Mladost
Progorelica
TeŔko, ali zasluženo

Sloga (Petrovac) - Metalac 2:1. Odlična utakmica na stadionu Sloge u Petrovcu na Mlavi. Sudar dve odlične i mlade ekipe, sa bezbroj lepih akcija i šansi za golove na obe strane, uz to dve stative, jedna prečka i tri lepa pogodka, zadovoljili su sve ljubitelje lepog fudbala. Sudijska trojka na čelu sa Goranom Milovanovićem iz Lajkovca vrlo dobra, odlično se uklopila u lepu fudbalsku predstavu. Domaćin prvi dolazi u vođstvo u 19. minutu lepim poluvolejem Damjanovića. Gosti uzvraćaju u 28.minutu preko Markovića, posle zaista lepe akcije. Najlepši trenutak na utakmici volej Đurića sa 20 metara koji završava na mestu gde se spajaju prečka i stativa.Gol Gavrilovića se sigurno tresao 5 minuta, ali se na odmor otišlo sa nerešenim rezultatom.
U drugom poluvremenu stalni ataci domaćina, ali se na radost čekalo sve do80. minuta kada je najbolji igrač utakmice Slaviša Zarić prvo desnom nogom sa dvadeset metara uzdrmao desnu stativu golmana Gavrilovića, a onda prihvatio odbijenu loptu i levom nogom pogodio levi gornji ugao gola gostiju i doneo zasluženu pobedu domaćinu.Gosti su se predstavili kao jedna veoma dobra i uigrana ekipa, domaćin dobar i zasluženo osvaja sva tri boda i može se slobodno reći da je bio bolji makar za taj jedan pogodak. Sve u svemu, odlična utakmica u Petrovcu na inzvanredno pripremljenom terenu, uprkos velikoj suši i sparini koja već dugo traje, a koja ipak nije onemogućila aktere današnjeg susreta da prikažu lep fudbal.
Sloga: Teofilović, Đurić, Jakovljević (Janković), Radojković, Šulejić (Bogićević), Stević. Milosavljević, Zarić, Damjanović (Živnustka) Milojković, Đurđević
Metalac: Gavrilović, Planić (Ivanović), Jovanović, Anđelković, Vasović (Avramović), Ribać, Marković, Sazdov, Rakonjac ((Belopavlović), Janićijević, Kuzmanović Sudije:G.Milovanović, A.Radojičić, R.Ranković; Delegat: Draško Bošković Žuti karton:Radojković (Sloga PM) IGRAČ utakmice : Slaviša ZARIĆ (Sloga PM)

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Sloga (PM) Metalac (K)