Voždovac
Novi Pazar
Radnički (N)
JSL: Donji Srem ā€“ Napredak 1:2

Za Donji Srem utakmica protiv KruÅ”evljana bila je ā€žbiti ili ne bitiā€œ, jer samo pobeda je pružala Å”ansu, makar za baraž, pod uslovom da se ona ā€žpotvrdiā€œ i u Novom Pazaru dobrim rezultatom. Na žalost po domaće navijače počelo je vrlo slabo: u 7. minutu gužva pred golom Donjeg Srema i posle Å”uta Trujića, lopta pogađa Lakićevića u ruku, a Mažić pokazuje na ā€žbelu tačkuā€œ. Vučetić gađa donji desni ugao Belića. Međutim, golman domaćina je ā€žna visini zadatkaā€œ i bravuroznom intervencijom odbija loptu u korner. Vučetić centrira u kazneni prostor, gde je najbolje bio postavljen UroÅ”ević, koji smeÅ”ta loptu u mrežu. Domaći fudbaleri nisu klonuli duhom posle primljenog gola. U 23. minutu, Mirković se odlučio na Å”ut sa oko 25 metara: lopta pogađa prečku gola Jankovića. Napredak je u 30. minutu bio u (polu)prilici, kada je Trujić primio odbijenu loptu na 15 metara od Belića: njegov Å”ut nije doneo promenu rezultata. Gosti su ozbiljno pripretili pet minuta kasnije, kada je Å”ut UroÅ”evića Belić ā€žukrotioā€œ. Nakon proigravanja Bogunovića od Stanisavljevića, najistureniji fudbaler Donjeg Srema postiže gol. Međutim, radost domaćina kratko je trajala: Bogunović je bio u nedozvoljenom položaju. Konačno, u 44. minutu Ndae se izborio za loptu, izbija ispred Belića, ali, posle njegovog Å”uta lopta prolazi pored desne stative gola Belića.

Donji Srem - Napredak

Prvi minuti nastavka utakmice pripadaju gostima. Nakon centarÅ”uta sa leve strane, odlično skače pred golom Donjeg Srema Lemajić: sve se zavrÅ”ava slabim Å”utem. U 54. minutu ā€žÅ”okā€œ: Trujić u punom trku po levoj strani i kada je uÅ”ao u kazneni prostor obara ga Lakićević, a Mažić ponovo pokazuje na kazneni udarac, koji Lemajić ā€žpretvaraā€œ u 0:2. Nakon centarÅ”uta Vučetića u 60. minutu Ndae odlićno skače na ā€ždrugoj stativiā€œ: udarac glavom nije bio precizan. Treći kazneni udarac u 63. minutu: pred svojim golom Ndae na nedozvoljeni način zaustavlja Hristova. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Stanisavljević. Domaći navijači živnuli su u 79. minutu kada je Stanisavljević Å”utirao iz okreta (u neposrednoj blizini gola), ali nedovoljno precizno. Posle odličnog Å”uta Stanojevića u 87. minuti, Belić odbija u korner. Poslednja prilika na utakmici bila je u poslednjem minutu nadoknade: Trujić beži odbrani domaćina i kada je doÅ”ao ā€žoči u očiā€œ s Beliće, nedostatak koncentracije učinio je svoje.

Å ta sada?

Izjave trenera posle utakmice Donji Srem ā€“ Napredak:

- Verovao sam da se ekipa mogla podići posle poraza u Subotici. Jednostavno, nismo ličili na tim koji se bori za opstanak. Nismo imali pravi pristup igri i presudili su želja i htenje Napretka. Moramo dići glavu i Å”to bolje se predstaviti u Novom Pazaru ā€“ Zoran Govedarica (Donji Srem).

- Posle dva vezana poraza, smogli smo snage da pobedimo Donji Srem. Svesno smo prepustili inicijativu domaćinu i usredsredili smo se na kontre i polukontre. Pred nama je dosta vremena da se odmorimo i Å”to bolje pripremi za utakmicu protiv Rada ā€“ Slavko Matić (Napredak)

Strelac: 0:1 UroÅ”ević u 7, 0:2 Lemajić u 54, 1:2 Stanisavljević u 63. minutu. Pećinci: Sportski centar ā€žKatpoint Arenaā€œ. Gledalaca: 700. Sudija: Milorad Mažić (Vrbas) 7. Pomoćnici: Milovan Ristić i Bojan Stanojević (oba Beograd). Žuti kartoni: Lakićević, Mirković, Jelić, Å arac (Donji Srem), Stanojević, Trujić, Ivičić (Napredak). Igrač utakmice: Slobodan UroÅ”ević.

DONJI SREM: Belić 7,5, Lakićević 7, Josimov 7, Prljević 7, Vukobrat 7, Jelić 6,5 (od 78. Mitrevski), Šarac 6,5, Sinđić 6,5(od 46. Hristov), Stanisavljević 7, Bogunović 6 (od 64. Stanković), Mirković 7.

NAPREDAK: Janković 7, Luković 7, UroÅ”ević 7,5, Paunović 7, Trajković 7, Stanojević 6, Vučetić 7, Ndae 7 (od 89. Pantelić), Lemajić 7,5 (od 84. Iviči), Bajić 6,5 (od 80. Radović), Trujić7,