Balkanski bolji od pirotskog Jedinstva

Detalj sa meča - foto: Siniša Nikolić

Fudbalski derbi u Dimitrovgradu se očekivao između ekipa Balkanskog i Jedinstva, ali toga ipak nije bilo bez obzira na krajnji rezultat. Utakmica je bila obeležena uzbudljivim golovima, dok je domaćin, i pored neubedljive igre (reklo bi se da su došli na trening utakmicu), uspeo da postigne čak pet golova. Gostujući tim je pokazao delić svoje igre tek u drugom poluvremenu, pokazujući da su sposobni za iznenađenje, posebno u kratkom vremenskom period.

U prvom poluvremenu, domaći igrači propustili su nekoliko izglednih prilika, pa je poluvreme završeno rezultatom 3-0. Da su bili precizniji, rezultat bi bio još ubedljiviji. Međutim, ekipa Jedinstva pokazala je dobru igru petnaest minuta nakon ulaska iskusnih Kostića i Mitića u drugom poluvremenu, uspela je da izjednači rezultat, iako bez dovoljno organizovane igre na terenu. Nakon što su poravnali rezultat opet videla se nemoćnost igrača Jedinstva na terenu,  da nastave sa igrom koja je obećavala ali od toga nije bilo ništa. Viđena su dva vrlo lepa gola glavom, kao i dosuđeni penal u 62. minutu. ipak, domaći tim je iskoristio trenutak slabosti gostiju i ponovo povećao vođstvo na 5-3, da bi gosti uspeli da se vrate golom u 88. minutu, iz penala, smanjujući na 5-4, što se ispostavilo kao konačan rezultat utakmice.

Sudija Veseleinović produžio je utakmicu za pet minuta, dok je gostujući tim pokušavao da izjednači, ali bez uspeha. Na kraju, zaslužena pobeda ide domaćem timu, iako je rezultat mogao biti znatno veći u korist Balkanskog. Ovaj meč će dugo ostati u sećanju zbog golova koje su oba tima postigla, ali ne i po igri koju su pokazali. Na kraju, domaći tim odnosi zasluženu pobedu.

U sledećem kolu, ekipa Balkanskog gostuje u Pirotu, ekipi Tanaska Rajića, dok ekipa Jedinstva ide na teško gostovanje u Negotinu, ekipi Hajduk Veljka.

BALKANSKI - JEDINSTVO 5:4 (2:0)

Stadion: SC "Park" Dimitrovgrad. Gledalaca: 180. Sudija: Veselinović Mladen (Knjaževac). Delegat: Stojadinović Ninoslav (Pirot). Kontrolor: Stojadinović Ninoslav (Pirot). Opomene: Balkanski: Vasov Danilo. Strelci: Balkanski Davor Petrov 70,  Manić Lazar, Saša Vasov 26. i Zoran Salić 14. i 77. minut, Jedinstvo:  Predrag Petković 61. i 90. minutu iz KU, Željko Milošević 65. i Mitić Mihajlo 59. minut.

BALKANSKI : Milčev Nenad, Krumov Nikola, Aleksov Igor, Vasov Danilo, Petrov Davor, Manić Lazar, Ćirić Nikola, Vasov Saša, Ivanov Denis, Milanov Miloš, Salić Zoran. Rezerve: Milanov Andrija, Vasov Branislav, Sokolov Srefan, Josifović Andrej, Stavrov Robert, Dimitrov Nikola, Kočić Saša.

JEDINSTVO PIROT:  Đorđević Bojan, Petković Predrag, Džunić Uroš, Petrović Robert, Cvetković Mladen, Đorđević Đorđe, Nikolić Nemanja, Matejić Vladimir, Vasov Luka, Stojanović Aleksa, Milošević Željko. Rezerve: Tančić Marko, Nikolić Uroš, Milojević Miloš, Mitić Mihajlo, Rančić Nikola, Kostić Bojan.