Rastko Nikolić samo u prvom poluvremenu pet puta zatresao mrežu Slatine

Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 deklasirali su ekipu OFK Slatine rezultatom 1:6. Najzaslužniji za ovako visoku pobedu bio je osamnaestogodišnji Rastko Nikolić koji je samo u prvih 45. minuta pet puta savladao golmana domaćih Pejovića. Golovi su se nizali jedan za drugim u 15, 27, 33, 38 i 42. minutu igre. Nakon visokog vođstva iz prvog dela u nastavku je počela da pada kiša i znatno je pao tempo, međutim zaječarci su došli i do šestog gola preko Luke Stojadinovića. Počasni pogodak za domaće postigao je Miloš Aleksić u 74. minutu.

Rastko Nikolić je posle 19 odigranih kola trenutno vodeći na listi strelaca sa 21 postignutim golom. Iza njega su Marko-Danijel Dujkić (Rtanj), Nikola Nikolić (Bor) i Stefan Todorović (Tanasko Rajić) koji su mrežu protivnika zatresli po 14 puta.

U narednom kolu OFK Slatina gostuje Jedunstvu u Pirotu dok Timok 1919 dočekuje ekipu Rajko Mitić iz Bele Palanke.

OFK SLATINA - TIMOK 1919 1:6 (0:5)

SLATINA: Stadion OFK Slatina, Bor. Gledalaca 100. Sudija: Srđan Anđelković (Bor), pomoćnici: Nenad Bučanović (Bor) i Nenad Stefanović (Bor). Strelci: Rastko Nikolić u 15, 27, 33, 38 i 42. minutu, Luka Stojadinović u 52. minutu (Timok 1919) i Miloš Aleksić u 74. minutu (OFK Slatina). Žuti kartoni: Nenad Merdžić, Ivan Kostić, Nikola Ducić (OFK Slatina) i Uroš Nikolić (Timok 1919). Crveni karton: Ivan Kostić (OFK Slatina).

OFK SLATINA: Pejović, Stojanovski, Tošić (Nainović), Grozdić, Merdžić, Božić, Đorđević, Aleksić, Kostić, Ducić, Z. Đorđević.
TIMOK 1919: Jovanović (Dubljević), Cvetković, Petrović (Rangelov), Mladenović, Antunović (Bogojević), U. Nikolić, R. Nikolić, Ilić (Zdravković), Stojadinović, Ramadani (Milosavljević), Mašić.