Timok 1919 pobedio Jedinstvo iz Pirota

Fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 ostvarili su i drugu pobedu u Zoni "Istok". Danas je na Gradskom stadionu pod Kraljevicom poklekla ekipa Jedinstvo a veteran na golu piroćanaca Bojan Đorđević je čak četiri puta vadio loptu iz mreže. Prvi se upisao u strelce Uroš Nikolić u 9. minutu na odličnu asistenciju Luke Stojadinovića.

Tim rezultatom se otišlo na odmor a od starta drugog dela meča Šef stručnog štaba Miroslav Šinki Nikolić osvežio je ekipu ubacivanjem Marka Ristića i Nikole Trukića. Upravo je iskusni Marko Ristić u 56. minutu izmamio aplauz ljubitelja fudbala u Zaječaru jer je njegov udarac sa preko 30 metara završio u mrežu golmana gostiju za vođstvo Timoka 1919 od 2:0. Samo tri minuta kasnije Rastko Nikolić je u situaciji „jedan na jedan“ nepogrešiv za 3:0 čime je i rešen pobednik na meču. Igrao se 69. minut kada je iz jedne gužve u šesnaestercu gostiju još jedan odličan šut mladog Rastko Nikolić završio u mrežu golmana Bojana Đorđevića za konačnih 4:0.

U narednom kolu Timok 1919 gostuje u Negotinu ekipi Hajduk Veljku dok će Jedinstvo u Pirotu ugostiti ekipu Balkanski iz Dimitrovgrada.

TIMOK 1919 – JEDINSTVO 4:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija: Mladen Veselinović (Knjaževac), pomoćnici: Srđan Anđelković (Bor) i Nemanja Marković (Aleksinac). Strelci: Uroš Nikolić u 9. minutu, Marko Ristić u 56. minutu i Rastko Nikolić u 59. i 68. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Aleksandar Ilić (2003), Vladimir Kuzmanović, Marko Cvetković (Timok 1019) i Lazar Branković (Jedinstvo)

TIMOK 1919: Jovanović, Cvetković, Kuzmanović (A. Ilić – 2005), Marković (Trukić), U. Nikolić, R. Nikolić, Vanić, Stamenković (Milosavljević), Stojadinović, Ranđelović (Ristić), A. Ilić – 2003 (Jeremić).
JEDINSTVO: Đorđević, Petković, Džunić (Mijić), Petrović, Cvetković, Sokolov, Stojanović, Matejić, Branković, Vasov, Zlatković (Ivanović)