"Malene" teško do nove pobede

Detalj sa utakmice košarkašica

Kraljevo sa i bez Dragane Gobeljić nije isti tim. Kapiten „malenih“ je zbog povrede samo statirala na klupi,a izabranice Nikole Jovanovića dobrano su se mučile protiv desetkovanog Spartaka koji je, pogotovo u prvom poluvremenu, ostavio izvanredan utisak. Sve do polovine prve četvrtine gledali smo izjednačenu utakmicu, a onda su domaće ušle u seriju grešaka, promašenih zicera. Sve su to gošće znale da kazne, Kalahan sa četiri trojke i uz pratnju ostalih za tili čas je donela dvocifrenu prednost Spartaku. Na kraju prve deonice gošće su imale velikih 16 razlike, Kraljevo je bila potpuno van igre, nikada slabije pred svojim navijačima u poslednjih nekoliko sezona. Da stvari budu još teže po domaći tim ppovredila se i iskusna Rajić, „malene“ su smogle snage da smanje veliki prednost Spartaka, ali ne i da izjednače, pa se na veliki odmor otišlo sa vođstvom gošći 30-35.

U trećoj četvrtini Kraljevo je dodalo gas, Rajić se vratila na parketr i na jednoj nozi, ali njen učinak je bio izuzetno bitan za „malene“. Već polovinom ove deonoce domaće su izjednačile, ubrzo i povele i to minimalno vođstvo sačuvale pred poslednjih deset minuta. Vasiljević, Rajić i Nestorov su režirale beg Kraljevčanki na velikih 13 razlike u jednom trenutku. Ipak, Spartak se nije predavao, Kalahan i Prokić su smanjivale prednost, ali nije više bilo snage i koncentracije da dođe do potpunog preokreta. Na kraju dvocifrena pobeda Kraljeva, ali krajnji rezultat vara u odnosu na ono što smo gledali na parketu „kutije šibica“.

ŽKK KRALjEVO – SPARTAK 63 – 53 (10-26, 20-9, 16-9, 17-9)

Hala sportova „Kutija šibica“ na Ibarskom Keju Gledalaca: 300 Sudije: Stamenković, Ljubić, Jović (svi iz Niša)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić, Todorović, Brajković 13 (11sk), Stevanović, Vasiljević 10 (8 sk), Emanuel 15 (9 sk), Janić 9 (6 sk), Stanišić, Nestorov 5, Mehović, Tešić 1, Rajić 10 (11 sk)

SPARTAK: Nikolić 9 (5 as), Paci, Vidaković Hadnađ, Rejni, Romčević (10 sk), Kalahan 25 ( 7sk), Prokić 11, Krnjajski, Gluhavčanin 8 (12 sk)

Student 61 : 71 Duga
Kraljevo 63 : 53 Spartak
Crvena zvezda mts 75 : 52 Sloga Maya Consulting
Novosadska ŽKA 56 : 77 Mega MIS
Vrbas 58 : 69 Vojvodina 021