Novosađanke pale u poslednjoj četvrtini

„Malene“ su posle poraza u derbiju sa Crvenom zvezdom, protiv Novosadske ŽKA tražile početak nove pobedničke serije. Vrlo izjednačen meč od početka utakmice. Kraljevo je konačno imalo sve igračice u rosteru, ali mnoge kao rekovalescenti još nisu u pravom izdanju. Gošće su to koristile, uglavnom održavale rezultatski priključak šutirajući trojke. Domaće su tražile drugačija rešenja, u dva navrata imale i po sedam poena prednosti, ali su „sose“ uspevale da se vrate u igru. Ubedljivo prvo ime ovog meča u prvom poluvremenu bila je Nina Tešić koje ne samo da je bila jedina dvocifrena u poen učinku, već je delovala nezadrživo za gošće. Na kraju, „malene“ su do prednosti na velikom odmoru došle trojkom Vasiljević sa zvukom sirene, 45-42.

U trećem periodu Novosađanke su bile u stalnom vođstvu, dobrano mučile domaći sastav koji nije uspevao da pronađe igru koja ga je krasila u prethodnom periodu. Kada se činilo da će pred poslednjih deset minuta Novosadska ŽKA imati vođstvo, u igru je ušla Tamara Rajić i sa 2+1 vratila egal, da bi „malene“ upravo njenim poenima stigle ponovo do prednosti koju su imale na velikom odmoru. Do 33. minuta smo gledali egal, gošće su odbile svaki pokušaj domaćih da pređu u veće vođstvo. Ipak, dve vezane trojke domaćih i nešto kasnije polovično uspešan učinak sa linije penala Ajale Emanuel doneli su Kraljevu prvu dvocifrenu prednost 74-64. Pokušale su Novosađanke da se vrate u igru, ali tada je na scenu stupila Dragana Gobeljić koja je trojkom donela 79-68,a potom su na isti način reagovale Mehović i Nestorov i priča je bila gotova. Na kraju, „malene“ su zabeležile ubedljiv trijumf, ali krajnji rezultag ne odslikava rpavo stanje stvari na parketu „kutije šibica“.

ŽKK KRALjEVO – NOVOSADSKA ŽKA 90 – 72 (27-24, 18-18, 19-19, 26-11)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 300 Sudije: Dimić, Ivančević, Milaković (Beograd).

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 13 (6 sk), Todorović, Brajković 7 (5 sk), Stevanović, Vasiljević 14 (7 sk), Emanuel 15 (6 sk), Janić 1, Pejčinović, Nestorov 11 (6 as), Mehović 6, Tešić 15, Rajić 8 (5 sk).

NOVOSADSKA ŽKA: Buzadžin 13 (5 as), Bulović, Đurić 6, Mihajlović, Perić 20 (7 il, 7 sk), Lazarević, Zorić, Opačić 12, Jekić 5 (5 sk), Stojiljković, Prcović 6, Bošnjaković 10.

Duga 74 : 79 Sloga Maya Consulting
Spartak 70 : 71 Vojvodina 021
Student 95 : 70 Vrbas
Kraljevo 90 : 72 Novosadska ŽKA
Partizan 1953 71 : 64 Crvena zvezda mts