Tamara Rajić srušila "crno-bele"

Pogodila sa penala i srušila "parni valjak" - Tamara Rajić košarkašica Kraljeva

Fantastičan derbi kraj Ibra. U prepunoj „kutiji šibica“ gde su gošće imale izvanrednu podršku Grobara, „malene“ su posle produžetka došle do novog trijumfa i ostale u poteri za ART basketom. U prvih 20 minuta Kraljevo je bilo bolji rival, agresivna odbrana, dobar skok i raspoložene u šutu Rajić i Mehović donele su domaćem sastavu u jednom trenutku 10 koševa prednosti. Imalo je Kraljevo dve prilike da tu prednost uveća, nisu uspele i onda je usledila serija „crno-belih“. Boričić i Jovanović su uspele da svoj tim vrate u igru i na veliki odmor se otišlo sa skromnom prednošću Kraljeva 38-34.

U trećoj četvrtini Partizan je nastavio sa dobrom igrom odličnom organizacijom napada, dok su se „malene“ mučile. Promašile su izabranice Nikole Jovanovića mnogo zicera, Partizan je to kažnjavao i u jedniom trenutku stigao do devet koševa prednosti. Nije bilo mnogo bolje za domaće i početkom polslednje deonice, kapiuten Gobeljić nije imala svoje veče, Emanuel je bila u problemu sa ličnim greškama i Partizan je znap da održava tri do pet poena prednosti. Kada je bilo najvažnije Gobeljić je pogodila trojku, nešto kasnije i Rajić i Kraljevo je stiglo do izjednačenja. Moglo je i do konačne pobede. Na tri sekunde do kraja, pri vođstvu Partizana 64-65, dosuđena je lična greška nad Brajković koja se tom prilikom povredila. Umesto nje, na liniju penala je stala mlada Anđela Janić i pogodila prvo, ali je drugo promašila i ušlo se u produžetak. „Crno-bele“ su u dodatnih pet minuta polovično bile uspešne sa linije penala, dok je Rajić, uz Nestorov uspevela da nađe put lopti u koš. U poslednja dva minuta produžetka gledali smo penal završnicu,a junak derbija bila je Tamara Rajić koja je pogodila dva slobodna bacanja za konačnih 76-74. Partizan je imao poslednji napad, nisu uspeli da pogode koš Kraljeva i to je bio znak za veliko slavlje u dvorani. Kraljevčanke su odbranile domaći teren i pokazale da je dobiti utakmici kraj Ibra nemoguća misija.

ŽKK KRALjEVO – PARTIZAN 1953 76 – 74 (19-16, 19-18, 12-21, 15-10, 11-9)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 1500 Sudije: Nedeljković, Stamenković, Krečković (Niš)

ŽKK KRALjEVO: Gobeljić 15 (5 sk), Todorović, Brajković 7 (12 sk), Stanojević, Vasiljević, Emanuel 12 (7 sk, 5 as), Janić 2, Pejčinović, Nestorov 8 (5 as), Mehović 6, Tešić 6, Rajić 20.

PARTIZAN 1953: Dinčić 11, Gligić, Kovandžić, Miskić, Ćosović, Stojić 10 (6 sk), Radivojac, Boričić 19 (17 sk), Jovanović 18 (11 sk), Marojević 2, Davinić 14.

Duga 45 : 87 Mega MIS
Sloga Maya Consulting 60 : 58 Vojvodina 021
Spartak 84 : 78 Novosadska ŽKA
Student 82 : 85 Crvena zvezda mts
Kraljevo 76 : 74 Partizan 1953