Goč
Bane 1931
Sloga sigurna u derbiju za +5

Odlično izdanje Sloge u derbiju i bvredna pobeda Foto: G. Šljivić

Odlična Sloga u derbiju jesenje polusezone Šumadijsko-Raške zone upisala je devetu uzastopnu pobedu. „Beli“ su bili mnogo bolji rival od Kragujevčana koji ni jednom za 90 minuta nisu ugrozili gol besposlenog Grujičića. Blistao je golgeter „belih“ Anđelković koji se vraća u pravu formu. U 26. minutu odličnu akciju svog tima Slogina „devetka“ završila je sigurnom egzekucijom. Jovanović je sjajno centrirao,a Anđelković glavom matira nemoćnog Pešića.

Nešto kasnije Anđelković postiže još jedan gol koji je arbitar Miletić bez razloga poništio, jer su se sudarili golman i igrač gostujućeg tima. Međutim, sviran je prekršaj za Šumadiju 1903. Sloga je imala još prilika, ali je pobedu overila u 56. minutu i opet je siguran bio Anđelković kome je arbitar onemogućio siguran het trik. Kod drugog gola domaćih ceo posao završio je Dimitrić koji je kao na tacni servirao loptu Anđelkoviću za ispostaviće se konačnih 2-0. navijači Sloge su kućama optišli više nego zadovoljni,a Sloga grabi ka tituli jesenjeg prvaka. sada je prednost pet bodova u odnosu na najbižeg pratioca sa kragujevačkog Bubnja.

Petar Bogdanović i Marko Despotović u duelu sa igračem Šumadije 1903 Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) – ŠUMADIJA 1903 2 – 0 (1 – 0)

Gradski stadion Gledalaca: 500 Sudija: Miroslav Miletić (G. Milanovac) 7 Strelci: Anđelković u 26. i 56. minutu Žuti kartoni: Milovanović (Sloga), Rajević i Božović (Šumadija 1903). Igrač utakmice: Dragoljub Anđelković (Sloga) 8.

SLOGA: Grujičić -, Milovanović 7,5, Đoković 7,5, Dimitrić 7,5, Jovanović 7,5, Rakić 7,5 (Popović 7,5), , Gojković 7,5, Despotović 7,5, Bogdanović 7,5 (Serdarević -), Markiš 7,5, Anđelković 8 (Janković - ).

ŠUMADIJA 1903: Pešić 6,5, Katanić 6 (Andrejić 6), Rajević 6 (Kočanović -), Marković 6,5, Božović 6,5, Kostić 6,5, Dimitrijević 6,5, Đorđević 6,5 (Miljković 6), Urošević 6,5 (Janković -), Ilić 6,5, Nedović 6,5 (Tesla 6).