OFK Bačka
Hajduk 1912
Tisa
Zrenjaninski Radnički nakon velikog preokreta slavio protiv Borca

Fudbaleri Radničkog, pred oko 300 gledalaca na domaćem terenu, nakon velikog preokreta slavili su protiv ekipe Borca iz Šajkaša rezultatom 3:1.

Prva prilika na meču viđena je u 8. minutu kada je sa ivice šesnaesterca Nikolić uputio šut, ali direktno u golmana gostiju Tedića. U 10. minutu Pelemiš je dva puta izblokirao šut gostiju, da bi potom lopta stigla do Krstevskog koji je šutirao tik pored gola.

Igraš gostiju Todiću je u 11. minutu odlično probio po levoj strani i pogodio suprotan ugao za vođstvo gostiju od 0:1. U 40. minutu po desnoj strani probio je Rakić, dodao povratnu loptu do Krstevskog koji je na sreću domaćih sa 8 metara bio neprecizan i prebacio loptu preko gola. Pelemiš na samom isteku prvog poluvremena ruši Krstevskog u šesnaestercu i glavni sudija Ćirović Nikola iz Vršca pokazuje na belu tačku. Penal izvodi kapiten Grgić, ali sjajno čita tu loptu golman Đukić i na radost domaće publike brani penal gostiju.

U drugom poluvremenu fudbaleri Radničkog počeli su mnogo ofanzivnije i konstantno vršili pritisak na zadnju liniju gostiju. Taj pritisak se isplatio i već u 51. minutu nakon odličnog kornera Karišića Topić je bio najviši u skoku i glavom zatresao mrežu gostiju za izjednačenje.

Petnaest minuta kasnije Mitrović je srušen u šesnaestercu, sudija Ćirović pokazuje na kreč. Penal izvodi Karišić i preokreće rezultat na 2:1. Minut kasnije Kovačević sa sredine terena odlično asistira za Mitrovića koji na radost domaćih navijača pogađa za 3:1. Do kraja meča imali su Kovačević i Mitrović po šansu, ali je lopta završila blizu stative gostiju.

U sledećem kolu fudbaleri Radničkog, 30. marta,  gostuju u Rumi protiv ekipe 1. Maj.

RADNIĆKI ZRENJANIN: Đekić, Marković, Pelemiš, Nikolić, Topić, Kovačević, Stevanović, Mitrović, Karašić, Milanović i Borisavljević. Zamenici igrača: Čestić, Gardinovački, Arsić, Vrbljanac, Kosović, Provči i Stepančev.

BORAC (Š): Todić, Pavlović, Paroški, Mirković, Petrović, Gojković, Grgić, Tedić, Malešević, Krstevski i Rakić. Zamenici igrača: Ješić, Bugarin, Bursać, Ljubojević, Devušić, Romić i Vitas.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Radnički (Z) Borac (Š)