Kabel
Borac (Š)
Radnički jesenji deo prvenstva završio remijem protiv Dinama 1945

Iako su fudbaleri Radničkog,  pred domaćom publikom na stadionu kraj Skrobare, prikazali bolju igru na terenu ipak nisu uspeli da dođu do pobede, već su na kraju podelili plen sa Dinamom iz Pančeva.

Odamh na početku pritisli su goste iz Pančeva fudbaleri Radničkog i već u 3. minutu Maljukan je šutirao sa 10 metara, ali je njegov šut izblokirala odbrana gostiju. U 9. minutu Kovačević je oboren u šesnaestercu, ali glavni sudija Tanović nije pokazao na belu tačku,  Kovačević se opravdano pobunio i dobio žuti karton. Kapiten Stevanović izveo je korner u 11. minutu, Kovačević je odlično skočio i zahvatio loptu glavom, ali siguran je bio golman gostiju Tasić. Pritisak domaćih se isplatio u 26. minutu, kada je Petar Radić povukao kontru i poslao dugu loptu  po desnoj strani za brata Predraga koji je predriblao dva igrača i šutirao, golman gostiju Tasić je odbranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Petar Radić i pod prečku poslao loptu za 1:0.

Nedugo zatim, zbog teškog i blatnjavog  terena, lopta koju je poslao igrač odbrane Dinama natrag svom golmanu se „ukopala“, to je iskoristio Kovačević i šutirao na prazan gol sa  25 metara, ali je lopta završila tik iznad prečke.

U drugom poluvremenu nastavili su pritisak domaći fudbaleri, Arsić je odlično proigrao Kovačevića koji je u šesnaestercu pokušao da predribla golmana Tasića, ali je golman gostiju odlično reagovao i uhvatio je „živu“.  U 63. minutu, na sredini terena, sudija svira faul nad Maljukanom koji nastavlja da se koška sa Delićem  nakon čega nastaje tuča ovo dvoje igrača i sudija Tanić opravdano pokazuje crveni karton za obojicu.

Onda kao iz vedra neba, gosti imaju prvu priliku na meču i na asistenciju Jonaša, Bojić u 69. minutu pogađa za izjednačenje. Nedugo zatim Radić asistira za Kovačevića koji povlači loptu sa desne strane, ali odlični golman Tasić na vreme istrčava i brani udarac napadača crveno-crnih. U 80. minutu, nakon šuta Stepančeva, lopta stiže do Arsića koji sa peterca šutira direktno u golmana Tasića. Odmah nakon ulaska u igru Popov sjajno dribla po desnoj strani i skroz iskosa snažno šutira, ali lopta na sreću gostiju završava iznad prečke.  Nastavljale su se prilike za Radnički do kraja meča, ali bez uspeha. Gosti su minut pre kraja utakmice imali priliku preko Čižika, ali je njegov šut sjajno blokirao Janjatović za konačnih 1:1.

“Želim da čestitam i jednoj i drugoj ekipi, izuzetno je težak bio teren i uslovi nisu bili adekvatni, ali što se tiče nas igrali smo dobro. Ostaje žal za pobedom, jer imali smo mnogo prilika i na kraju stigla nas je kazna u vidu primljenog gola, a to je bio jedini šut gostiju do tog trenutka. Nakon gola mogli smo opet do vođstva, ali  momci nisu uspeli da zatresu mrežu Dinama. Voleo bih da smo ovaj deo prvenstva završili pobedom, ali glavu gore pred nama je uzbudljiv nastavak prvenstva gde ćemo se sigurno pojačati“- istakao je Mitko Stojanoski trener Radničkog.

RADNIČKI: Nosalj, Stepančev, Vrbljanac, Radić Petar, Stevanović, Kovačević, Arsić, Radić Predrag, Janjatović, Kosović i Maljukan. Zamenici igrača: Ranđelović, Kovačević, Jonjev, Šare, Popov, Pecarski i Mirić.

DINAMO 1945: Tasić Kolocka, Lakić-Pešić, Košanin, Ćizik, Bogdanović, Delić, Petrović, Marković V, Jambrušić i Đošić. Zamenici igrača: Andžić, Jovanov, Lunc, Bojić, Marković,  M, Jonaš i Timotić.