TEK Sloga
Teleoptik
Prva iskra
Zemun zasluženo do tri boda protiv Borčana

Derbi kola počeo je obostrano borbenom igrom, obe ekipe su ušle sa puno elana u meč. Ali, osim što je gostujući igrač Svetlićić pripretio dva puta šutevima sa distance od preko 20 metara, ništa konkretno se nije dešavalo u prvih pola sata. Prvu polupriliku imao je BSK u 34. minutu, Adamović je sa 15 metara šutirao pravo u naručje Slavkovića. Što se tiče Zemuna, bili su totalno bezopasni u prvih 45 minuta, tako da su mreže mirovale.

I u nastavku prvi u priliku ulaze gosti. Nakon udarca iz ugla Miljković je najviši u skoku, ali biva zamalo neprecizan, igrao se 51. minut. Zemun je u podređenom položaju sve do 54. minuta kada je Tejić izveo skraćeni korner i na prvoj stativi pronašao Mijailovića, ali ovaj nije adekvatno odreagovao pogodivši samo spoljni deo mreže sa udaljenosti od 6-7 metara.

Zemun dolazi u vođstvo u 61. minutu kada je Kiso udarcem sa 18 metara savladao Petrovića. Šut nije bio toliko jak, ali je "žabica" prevarila Petrovića. Pokušao je i Tejić u 74. minutu da iznenadi golmana BSK-a šutem sa oko 20 metara, Petrović je ovog puta bio siguran.

Borčani su poslednjih 15 minuta imali prevlast u polju, želeći da promene tok utakmice, međutim domaći u 84. minutu ne koriste još jednu kolosalnu priliku. Račić je divno proigrao Tejića, a ovaj neometan sa desetak metara prebacio čitav gol.

Tri boda su zasluženo ostala u Gornjoj varoši, tako da je Zemun prišao na bod zaostatka Borčanima. Sledećeg vikenda na programu je 13. kolo kada Zemun ide u goste Brodarcu, dok u Borču stižu "Sokolovi" sa Careve ćuprije.

ZEMUN - BSK BORČA 1:0 (0:0)

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Gospavić Ivan. POM.SUDIJE: Ljubojević Bogdan i Arnautović Nemanja. STRELAC: Kiso 61.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Kapetanović, Mijailović i Stoiljković (Zemun), Marković, Krstović i Bursać (BSK Borča).

ZEMUN: Slavković, Đurković, Stojanović, Stoiljković, Đalović, Mijailović, Ivanović (Tejić), Kapetanović (Račić), Milošević, Kiso, Dakić (Stevanović).

BSK BORČA: Petrović, Marković, Miljković, Kožović, Krstović, Janković, Svetlićić, Jevremović (Jelić), Adamović (Đorđević), Ahmetović (Kežman), Bursać (Miketić).