TEK Sloga
Teleoptik
Prva iskra
"Romantičari" posle preokreta do tri boda u Zemunu

Minule srede utakmica Kupa FS Beograda između današnjih rivala završena je pobedom momaka sa Karaburme rezultatom 3:0, pa je današnji susret prilika Zemunaca za revanš ili potvrda superiornosti "Romantičara".

Zemun dolazi do vođstva već u 6. minutu, strelac Dakić je udarcem sa oko 18 metara postigao evro-gol smestivši loptu u rašlje. U 15. minutu Stevanović postiže i drugi gol za Zemun na asistenciju Đalovića, ali ga je sudija ispravno poništio, jer se igrač domaćih poslužio rukom.

Posle slabijeg otvaranja utakmice "Romantičari" konsoliduju redove i kreću odlučnije ka golu protivnika. Prvu pravu priliku za goste ne koristi Mikan u 27. minutu, lopta posle njegovog udarca glavom odlazi tik kraj stative. Da se upornost isplati uverio se Ranđić u 29. minutu, iznudio je kiks iskusnog Đalovića, a potom sa 3 metra glavom lobovao nemoćnog Jevtića za 1:1.

Gosti nastavljaju sa atacima, a u 36. minutu viđen je još jedan fenomenalan pogodak. Trenutak čarolije u kopačkama Mikana i lopta je posle njegovog šuta sa 20 metara u gornjem levom uglu. OFK Beograd posle startnog minusa prvo poluvreme završava u suficitu.

Zemun kreće silovito u nastavku, posle samo 3 minuta igre Stoiljković je unutar kaznenog prostora pronašao Dakića, čiji šut je izblokirao neko iz odbrane pa je lopta završila u korneru. Međutim, posle još jedne greške u odbrani, ovaj put Đurkovića, gosti dolaze do trećeg gola. Strelac je bio Ugrica u 54. minutu.

Domaći su moralno pali, a Mikan je u 58. minutu sa ivice kaznenog prostora isprobao budnost Jevtića, koji je nekako uspeo da ukroti loptu. Posle perioda igre gde se ništa značajnije nije dešavalo Dakić je u 69. minutu pripretio udarcem sa oko 15 metara, lopta završava kraj same stative gola gostiju.

Zemunci su kako se meč bližio kraju sve opasniji, Stoiljković u 77. minutu šutira sa 17 metara, bio je zamalo neprecizan. Imao je doduše i gost priliku da overi pobedu u 85. minutu, Pavićević šutira sa razdaljine od 7-8 metara, golman domaćih spretno brani nogom. Dva minuta kasnije iz još jedne kontre Pavićević ne uspeva sa 12 metara da pronađe put lopti u mrežu.

OFK Beograd je ovom pobedom, na teškom gostovanju, nastavio borbu za prvo mesto. Sledećeg vikenda na programu je derbi jeseni između dva najozbiljnija kandidata za promociju u viši rang, na Karaburmu stižu komšije sa leve obale Dunava, BSK iz Borče. Na drugoj strani Zemun očekuje neugodno gostovanje ekipi Borca u obližnjem Lazarevcu.

ZEMUN - OFK BEOGRAD 1:3 (1:2)

STADION: FK Zemun. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Ržić Uroš. POM.SUDIJE: Božović Goran i Arnautović Nemanja. STRELCI: Dakić 6.min (Zemun), Ranđić 29, Mikan 36. i Ugrica 54.min (OFK Beograd). ŽUTI KARTONI: Stevanović, Milošević, Đurković i Stojanović (Zemun), Maksić i Gogić (OFK Beograd).

ZEMUN: Davidović, Đurković, Stojanović, Stoiljković, Đalović (Jovanović), Mijailović, Kapetanović (Račić), Stevanović (Tejić), Milošević, Kiso, Dakić.

OFK BEOGRAD: Jevtić, Božić, Pantić, Ugrica (Nedeljković), Gogić, Ranđić, Mrvić (Kilibarda), Zlatković (Ratković), Mikan (Pavićević), Jovanović, Maksić.