Radnički (NB)
Jedinstvo
Nova goleada na Karaburmi
31.10.2021 OFK Beograd

Lider na tabeli se vratio na pobednički kolosek. Nakon minimalnog poraza u prošlom kolu na gostujućem terenu protiv Brodarca, plavo-beli igrači su zabeležili još jednu ubedljivu pobedu u šampionatu. Savladana je ekipa obrenovačkog Radničkog rezultatom 4-1 (2-0).

U odnosu na prošli vikend u ekipi sa karaburme ponovo su mogli da računaju na usluge Ranđića, a Ugrica je ušao u pun trenažni proces tako da su obojica počeli utakmicu. I dalje su plavo-beli bez Pavićevića, Božića i Nedeljkovića. Domaći su poveli golom Ugrice u 9. minutu, a Gogić je u 33. povisio na 2-0. Dominacija plavo-belih u prvom periodu igre donela je ipak samo dva pogotka.

U nastavak igre, čini se, plavo-beli ulaze nedovoljno motivisani, a gost sa druge strane pokušava da dodje do gola na sve moguće načine. U 62. minutu uspevaju da postignu pogodak preko Aleksića i da smanje rezultat na 2-1. Nakon toga, plavo-beli momci ponovo hvataju sve konce igre i kreću sa atacima. U 70. minutu Kilibarda postiže treći, a u 82. Mikan i naš četvrti pogodak na ovoj utakmici.

Sa 30 postignutih golova u dosadašnjih 12 odigranih kola Ofkovci su ubedljivo najefikasniji tim šampionata.

Do kraja prvog dela prvenstva plavo-bele očekuje još tri utakmice. Naredne nedelje gostuju na Bulbulderu, zatim su domaćini Ušću, a u poslednjem kolu gostuju  Studentskom gradu.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Beograd OFK Beograd Radnički (O)