5  Marko Docić
15'
15'
Banovo brdo previsoko za "plave golubove"

Gost ˝Brđana˝ ovog popodneva je veoma dobar tim Spartaka iz Subotice. To su gosti i pokazali prihvativši otvorenu borbu spuštenog garda. Međutim, domaći dolaze u vođstvo na isteku 16. minuta. Strelac je bio Jovanović na asistenciju visprenog Jankovića. Plavi golubovi se nisu predavali, a upornost im se isplatila u 34. minutu. Šimura je na penalu pronašao Todorovskog koji iz okreta šutira u sam donji levi ugao.
Poslednju priliku u prvom delu omogućio je sam sebi Janković u 43. minutu. Napravio je slalom između dva odbrambena igrača gostiju i kada je trebao da svoju virtuoznost kruniše pogotkom, šutira pravo u golmana Dubljanića. Na odmor se otišlo nerešenim rezultatom, što je i najpravedniji ishod obzirom na dešavanja na terenu.

U nastavku je Čukarički imao blagu inicijativu, a njihov najagilniji igrač danas, Janković, propušta lepu priliku u 54. minutu. Već savladanog golmana, spasao je neko iz odbrane izbacivši loptu sa same gol linije. To što ne uspevaju domaći igrači, uradio je kapiten gostiju u 63. minutu. Savić je uputio loptu u srce šesnaesterca, a Ivančević je nespretno zahvatio i poslao u sopstvenu mrežu.

Posle primljenog gola Spartak želi da izjednači, a Mihajlović je ispitao budnost domaćeg golmana udarcem sa ivice kaznenog prostora u 74. minutu, Petrović se nije dao iznenaditi. Do kraja susreta nije više bilo uzbuđenja, tako da vredni bodovi ostaju na brdu. U sredu se igra vanredno kolo kada Čukaručki ide pod Bagdalu na noge ˝Čarapanima˝, dok Subotičani dočekuju Proleter.

ČUKARIČKI - SPARTAK 2:1 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Mitić Milan. POM.SUDIJE: Andrejić Čedomir i Vojnić Stefan. STRELCI: Jovanović 16. i Ivančević 63.min (a.g.) (Čukarički), Todorovski 34.min (Spartak). ŽUTI KARTONI: Ergelaš, Kovač i Tošić (Čukarički), Srećković (Spartak).
ČUKARIČKI: Petrović, Tošić, Kovačević, Docić (Ergelaš) (Mijailović), Stevanović, Jovanović, Čolović (Savić), Šapić, Janković (Čolić), Kovač, Lukić.
SPARTAK: Dubljanić, Šimura, Bogićević, Ivančević, Srećković (Mihajlović), Todorovski (Savković), Bjelica, Jezdimirović (Dunđerski), Hrstić (Bjelović), Šćepanović (Vidaković), Tufegdžić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Čukarički Spartak ŽK