0 0 pre 3 godine

Druga pobeda Vranjanaca: Dinamo - Železničar 3:1
11.10.2020 Vranjenews

Detalj sa današnje utakmice. Foto FK Dinamo

Posle pet uzastopnih poraza fudbaleri FK Dinamo Vranje savladali su kao domaćini ekipu Železničara iz Pančeva rezultatom 3:1 (1:0), u utakmici 10. kola Prve lige Srbije u fudbalu. Za Dinamo su pogađali Dejan Tumbas u 38. i u 75. minutu, te centarfor Željko Dimitrov u 73. minutu utakmice.

Počasni gol za goste iz Pančeva zapravo je delo čuvara mreže Dinama Miroslava Orlića koji je sam sebe savladao u 88. minutu igre nakon što mu je lopta pomalo komično ispala i vratila se u mrežu kada je pokušao da je izbaci rukom ka svojim saigračima.

Uprkos pobedi Vranjanci su i dalje "fenjeraši" na tabeli Prve lige sa samo šest osvojenih šest bodova, koliko ima i Radnički iz Sremske Mitrovice na sedamnaestom mestu, uz nešto bolju gol razliku od Vranjanca.

Njima za po dva boda beže Zemun i leskovačka Dubočica, dok Sloga iz Kraljeva na četrnaestom mestu ima 10 bodova.

U narednom kolu Vranjanci će na gostovanje OFK Žarkovu, ekipi koja na dvanaestom mestu na tabeli ima 12 bodova, a u ovom kolu poražena je od Radničkog 1923 u Kragujevcu sa 3:2.

Izvor: vranjenews.rs

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije Dinamo Železničar (P)