46'
46'
41'
Mačva poražena od Crvene zvezde

U okviru 3. kola Linglong Super lige Srbije, šabačka Mačva je poražena od ekipe Crvene zvezde rezultatom 0:3 (0:1). Golove za crveno-bele postigli su Nikola Krstović u 24, Veljko Nikolić u 65. i Miloš Vulić u 90. minutu.

Na konferenciji za novinare komentar na utakmicu izneli su treneri obe ekipe, Dragan Aničić i Dejan Stanković.

Dragan Aničić: “Čestitke Zvezdi na zasluženoj pobedi. Mi smo prvo poluvreme dosta dobro parirali, ali u drugom delu nismo uspeli, ne možemo da držimo ritam sa njima. Zvezda u svakom trenutku može da napravi izmenu I da uđe igrač koji je možda I bolji od onog koji izlazi I to realno pravi razliku. Na kraju malo mi je žao, nekome je možda svejedno da li gubi 1:0 ili 5:0, meni nije svejedno I nismo trebali da primimo ovaj treći gol na način na koji smo ga primili, ali opet i tu se vidi individualni kvalitet  Zvezdinih igrača. Nemam šta da žalim niti da zamerim svojim igračima, dali su maksimum koji mogu da daju u ovom trenutku, ostaje nam da nastavimo da radimo I da šansu tražimo u mečevima protiv ekipa sa kojima mi možemo da se merimo.”

Dejan Stanković: “Za nas je ovo bila jedna dosta jaka utakmica , veliki otpor u prvom poluvremenu, čestitam ekipi Mačve. Imali smo problema prvih 20-tak minuta, ali kako je utakmica odmicala uzimali smo stvari pod kontrolu, teren je malo težak, ali treća utakmica u devet dana, osetilo se to I kod nas I kod njih. Zadovoljan sam prikazanom igrom mojih momaka, iskontrolisali su te početne probleme, a u drugom delu igre sve je bilo mnogo bolje.”

Mačva: Perić (g), Pejović (k), Mijailović, Ristivojević, Knežević (Dukić 65), Ivić (O. Mijailović 90), Božić (Trimanović 90), Dabić, Adamović (Obrovac 90), Marković, Zukanović (Milinković 74). Žuti kartoni: Pejović 41.min.

Crvena zvezda: Borjan (g-k), Gobeljić, Pankov, Degenek, Rodić, Sanogo (Petrović 46), Nikolić (Gajić 83), Ivanić (Vulić 76), Spiridonović (Ben 46), Katai (Gavrić 73), Krstović. Žuti kartoni: Petrović 86.min.

U narednom, 04.kolu domaćeg šampionata, šabačka Mačva gostuje Radničkom u Nišu.