TSC
Radnik
Rad
Mačva poražena od Crvene zvezde

U utakmici 10.kola Linglong Super lige Srbije, šabačka Mačva je poražena rezultatom 3:1 (3:0). U listu strelaca crveno-belih upisali su se Tomane u 08, Ben u 32. i  Kanjas u 37.minutu susreta, dok je za Šapčane gol postigao Marko Mijailović u 83.minutu.

U prvom delu igre domaćin je imao inicijativu, veći posed lopte i izglednije šanse, što ih je dovelo do vođstva od čak tri gola. Šapčani su tek u drugom poluvremenu parirali fudbalerima Crvene zvezde, pružali kvalitetan otpor, imali izglednije šanse u odnosu na prvi deo meča i pogodak Mijailovića, kojim su smanjili vođstvo aktuelnog prvaka države.

Dragan Aničić: „Prvo poluvreme smo odigrali totalno bez agresije i van svakog dogovora i za to sam isključivi krivac ja, jer je moj posao da nateram igrače na to. U drugom poluvremenu smo podigli agresivnost i odigrali onako kako Mačva treba da igra i ispod toga više nećemo ići. Može utakmica da se izgubi, ali će od sada odnos morati stalno da bude kao u drugom poluvremenu. Ko od igrača ne bude mogao to da ispuni neće biti tu, ako ja ne budem mogao da ih nateram na to ja neću biti tu.“

Crvena zvezda: Borjan (g-k), Rodić (Pankov od 61.min), Degenek, Gajić, Milunović, Ben, Kanjas (Petrović od 82.min), Ivanić, Rajiv Van La Parra, Vulić i Tomane (Krstović od 72.min).

Mačva: Puletić (g), Pejović (k), Tošić, Ivić (Božić od 71.min), Jovanović, Jevtić, Marić (Šušnjar od 56.min), Ašćerić, Mijailović, Jeremić (Stevanović od 46.min) i Milosavljević. Žuti kartoni: Mijailović 39, Šušnjar 64. i Milosavljević 83.min.

U narednom, 11.kolu Linglong Tire Super lige Srbije, Šapčani dočekuju ekipu Radničkog iz Niša. Utakmica se igra u subotu, 05. oktobra od 18 časova.