Medveščak
Triglav
True Celje
Lider IHL i drugi put jači od Novosađana

Hokejaši Vojvodine izgubili su i drugi meč u Novom Sadu od Slavije Junior, ekipe koja je jedina u IHL šampionatu bez poraza.

Ledena dvorana SPENS. Gledalaca 180. Sudije Đ. Fazekaš, T. Fazekaš. Strelci: 0:1 Nejc Ilovar (9:18), 0:2 Nik Truden (26:36), 0:3 Nik Sitar (36:32), 1:3 Miloš Pušac (53:08), 1:4 Andraž Kompolšek (56:01). Isključenja: Vojvodina 22, Slavija 14 minuta.

VOJVODINA: Belić, Gnip, Babić, Bjelogrlić, Čengeri, Dergačev, Ekmeščić, Jerković, Marković, Miličević, Nikolć, Pajić, M. Pušac, N. Pušac, Radosavljević, Stefanson, Tomašević, Vučurević.

SLAVIJA Junior: Pavlič, Sotlar, Batič, Čampa, Černe, Ilovar, Kompolšek, Lapornik, Miklavčič, Pogačar, Pretnar, Primar, Pušenjak, Ščap, Sitar, Skerlep, Truden, Vidic, Žnidaršič.

Hokejaši Vojvodine nisu uspeli ni u drugom meču da savladaju goste iz Ljubljane. Oklopnici Slavije, posle prve tvrde utakmice, ubacili su u veću brzinu i nisu dozvolili Novosađanima mnogo prostora za akcije pred golom. Poveli su u prvom delu golom Nejca Ilovara, a značajnu prednost stekli su kad su u 27. i 37. minutu Nik Truden i Nmik Sitar matirali golmana Ivana Belića.

Izvor: hockeyserbia.com

Tek u poslednjoj trećini Lale su se malo probudile posle standardno lođeg drugog perioda igre, Miloš Pušas smanjio je na 3:1, ali snage za više crveno-beli nisu imali.

Konačnih 4:1 postavio je Andraž Komplošk četiri minuta pre kraja smestivši pak u praznu mrežu domaćina.