Đerdap bez žara u Žitorađi

Lakše nego što se očekivalo, rukometašice Žitorađe su nadigrale gošće iz Kladova, lidera na abeli Prve rukometne lige za žene, grupa Istok.

Konačan rezultat od 29:21 (17:8) pokazuje više nego nadmoćnost domaćina nad lošim izdanjem Đerdapa. Od starta su domaće igračice krenule silovito, povele sa 7:1 i povećavale tokom prvog poluvremena prednost, koja je na kraju iznosila 9 golova razlike.

Početkom drugog poluvremena Đerdap je malo konsolidovao svoje redove, pa je u jednom trenutku prednost domaće ekipe iznosila samo 4 gola. Međutim, igračice Žitorađe su pojačale svoju igru u odbrani, što je na kraju rezultiralo konačnim ishodom od 8 golova razlike.

U sledećem kolu slede novi izazovi za obe ekipe: Žitorađa gostuje u Jagodini, dok je Đerdap ponovo gost, ovog puta ekipi Naisa 2 u Nišu.