58'
51'
41'
Mačva poražena minimalnim rezultatom od ekipe Rada

Na gostovanju ekipi Rada u okviru 09. kola Super lige Srbije, Šapčani su poraženi minimalnim rezultatom. Strelac jedinog gola na utakmici bio je Njegoš Petrović u 85.minutu.

Iako je ovo drugi poraz u nizu, šabačka Mačva je zadržala poziciju u središnjem delu superligaške tabele i trenutno se nalazi na devetom mestu.

Šef struke crveno – crnih, Dragan Aničić kaže da je utakmica bila borbena, ali loša realizacija brojnih šansi ponovo je bila kazna. „Publika je imala priliku da gleda borbenu utakmicu, prilike i šanse na obe strane, ali Rad je iskorstio svoju šansu za razliku od nas pred kraj meča. Nema vremena da se razmišlja o porazu, to samo mora da nam bude lekcija i da iz večerašnjeg susreta izvučemo neke pouke. Okrećemo se novim susretima, još mnogo je utakmica pred nama, a porazi su sastavni deo takmičenja. Već u sredu igramo Kup utakmicu, u nedelju superligašku, moramo biti skoncentrisani samo na rad i ispravljanje grešaka, a vremena za slavlja ili tugovanja za propuštenim prilikama i izgubljenim bodovima nema“, rekao je Aničić.

Rad: Marković (g), Lutovac (k), Petrović, Šipčić, Vico, Živković, Ignjatijević, Bainović (Busnić od 86.min), Mihajlović (Jović od 90.min), Perendija, Marinković (Stojanović od 69.min). Žuti kartoni: Lutovac 41.min, Perendija 66.min, Vico 72.min, Mihajlović 75.min.

Mačva: Puletić (g), Pejović (k) - Milosavljević od 88.min, Ivić, Jovanović, Marić, Obrovac, Gavrić, Šušnjar (Gigić od 58.min), Ristivojević, Adamović i Gemović (Đoković od 80.min). Žuti kartoni: Adamović 50.min, Đoković 90.min.

Pre nastavka superligaškog prvenstva, šabačka Mačva će u okviru 1/16 finala Kupa Srbije na svom terenu u sredu, 26. septembra dočekati Radnički iz Kragujevca, a narednog vikenda u okviru 10. kola Super lige Srbije gostuje ekipi Dinama. Utakmica se igra u nedelju, 30.septembra od 19 časova u Surdulici.