Topličanin odneo pobedu u Svilajncu

Rukometašice iz Prokuplja su sinoć u Svilajncu pobedile domaću ekipu Radničkog rezultatom 31:23 (17:11) i time se učvrstile na čelu tabele sa 9 pobeda i jednim nerešenim ishodom protiv Žitorađe koja je pretendent na prvo mesto.

Utakmicu su vodile sudije iz Jagodine Stefan Zvijerac i Stefan Stamenković koji nisu dozvolili grubu igru i pritom pokazali ukupno 14 isključenja od 2 minuta. U 43. minutu trener domaće ekipe nezadovoljan suđenjem protestvuje i dobija od sudije Stamenkovića žuti karton.

Najbolji igrač utakmice bila je golmanka Radničkog Petrović Ana koja je spasila ekipu ubedljivog poraza koji bi možda išao i na +20.

Utakmicu je otvorila Veljković Jovana koja je postigla 14 golova na meču, nastupa za Topličanin. Utakmica se kretala gol za gol sve dok 11. minuta gde Veljkovićka uzima stvar u svoje ruke i pogađa 3 puta zaredom. Oko 20. minuta oseća se težak pad u domaćoj ekipi gde gosti ulaze u seriju od 5 golova od kojih 4 postiže Jovana Veljković. Poluvreme zatvara pogotkom domaća igračica sa brojem 28 Vujaklija Đurđa gde Topličanin odlazi na desetominutni predah rezultatom 17:11. Drugo poluvreme otvara sa dva vezana gola Jovana Jovanović sa brojem 66 i rezultat ide u korist gostima iz Prokuplja 19:11. U 46. minutu Radnički ulazi u seriju od 7 pogodaka gde stiže na zaostatak od 8 golova.

Što se tiče sedmeraca obe ekipe nisu imale toliko sreće sa linije gde je domaća ekipa od 3 iznuđena postigla samo 1 dok je gostujuća ekipa imala čak 7 gde su 5 bila uspešna.