Mladost (A)
Radnički (S)
PLS: Sloga - Novi Pazar 2:1
25.04.2010 A. DaiÅ”ević

Kraljevčani su umalo od gotovog napravili veresiju. Nadigrala je Sloga brobeni tim Novog Pazara bila u prilici da ga rezultatski ponizi i onda olako dopustila da već grogirani protivnik dođe na domak boda. Pravda je u finiÅ”u meča zadovoljena.

Meč je počeo odlično, veću 3.minutu Milenković je imao "zicer" za "bele", ali je loptu poklonio u ruke BeÅ”iroviću. Odmah je u narednoj akciji uzvratio Novi Pazar, kolosalna Å”ansa za Bejatovića ali je lopta fijuknula tik pored stative već savladanog Božovića. Naredno uzbuđenje viđeno je u 27.minutu, Gojković je sve lepo uradio, kao na tacni ostavio loptu Rađenoviću, ali je odjednom kao iz zemlje iznikao na loptu krenuo Radović čiji je Å”ut izblokiran. Ipak minut kasnije Rađenović iz slobodnog udarca tera BeÅ”irovića da loptu ispod prečke izbaci u korner. U 39.minutu odlična kontra mladog Radovića, ali u presudnom trenutku Živković je izblokirao njegov Å”ut. NajlepÅ”i detalj prvog poluvremena videli smo u 43.minutu kada je Gojković uhvatio jedan "otpadak", uputio strahovit Å”ut sa preko 30 metara, a vratar gostiju bravuroznom intervencijom sprečio najgore.

U drugom poluvremenu trener Sloge Igor Tufegdžić u igru uvodi iskusnog Trnavca, a domaći gol postižu samo Å”to je lopta krenula sa centra. Ubačenu loptu pred Å”esnaesterac gostiju Mijailović je sjajno prosledio Spasojeviću i ovaj glavom lobuje BeÅ”irovića za 1-0. Odmah je usledila reakcija sa klupe Novig Pazara, u igru su uÅ”li iskusni Nedeljković, Pavlović i Stanojloivić. Činilo se da će Slogi biti teže, ali su domaći do 80.minuta propustili sijaset stoprocentnih prilika. U 67. minutu Perić sjajno Å”utira, vratar gostiju joÅ” bolje brani, a dva minuta kasnije promaÅ”aj Perića za rubriku verovali ili ne. Sa par metara od praznog gola gostiju Å”utirao je pored stative. Potom slede dve istovetne akcije Radovića i Mijailovića, ovaj poslednji je odlično Å”utirao, ali je golman gostiju sprečio najgore dobrim intervencijama. I u trenutcima kada je gostujuća "Torcida" utihnula, kada je Sloga dominirala, a gol Novog Pazara visio o koncu, sledi izjednačenje. Perić se okliznuo na centru igraliÅ”ta, a Pelivanović sprečio kontru "plavih" izbacivÅ”i loptu u korner. Nedeljković odlično centrira, a Stojanović glavom postiže gol za 1-1.

Pomislili su svi na stadionu da je Sloga ponovo sve prosula, ali samo dva minuta kasnije odlični Rađenović dobija duel na 20 metara od gola gostiju, prosledio je loptu do Radovića, a ovaj sa golom spaja Mijailovića za konačnih 2-1 i erupciju oduÅ”evljenja na stadionu kod Spomen Parka. Sve pokuÅ”aje Pazaraca da do kraja stignu do novog izjednačenja sprečila je odbrana "belih" na čelui sa neprelaznim tandemom Pavlović-Babić. Kuriozitet meča je da su fudbaleri Novog Pazara utakmicu odigrali u rezervnoj, "plavoj" Sloginoj garnituri dresova sa grbom domaćina, pa tako danas Sloga nije mogla izgubiti.

SLOGA - NOVI PAZAR 2 - 1 (0 - 0)

Kraljevo;
Gradski stadion Gledalaca: 500 Sudija: Goran Milanović (Petrovac na Mlavi) 7 Pomoćne sudije: Mirko Balinovac (Valjevo) i Vladan Jeremić (Priboj) Strelci: Spasojević u 46. i Mijailović u 82. minutu za Slogu,a Stojanović u 80.minutu za Novi Pazar Žuti kartoni: Gojković, Radović (Sloga), Bejatović, Stojanović (Novi Pazar)

SLOGA: Božović 7, Đorđević 7, Gojković 7, Perić 7,5, Pavlović 7,5, Babić 7,5, Milenković 6 (od 46. minuta Trnavac 7), Spasojević 7,5 (od 56.minuta Pelivanović 7), Mijailović 7,5 (od 84.minuta VlaÅ”ić -), Rađenović 7,5, Radović 7,5

NOVI PAZAR: BeÅ”irović 7, Skopljak 6,5, Milenković 6, Å krijelj 6 (od 55.minuta Stanojlović 6), Živković 6,5, Ćirka 6, Bejatović 6, Đakovac 6, Poturović 5,5 (od 53.minuta Nedeljković 6), Salihović 5,5 (od 53.minuta Pavlović 6), Stojanović 6,5

Igrač utakmice: Milan Mijailović (Sloga)