Brodarac
Lokomotiva
Radnički (V)
OLS: I od Voždovca samo bod

Još jedom su naši omladinci podelili bodove u meču u kojem su nadigrali protivnika. Utakmica sa Voždovcem protekla je u boljoj igri našeg tima, ali piše se samo krajnji rezultat. A on glasi – 1:1.

Domaći su pripretili na samom početku meča, ali je golman Kojić, kapiten Nišlija na ovom meču, prozreo nemaeru napadača Voždovca i osujetio ovu polupriliku. I to je bilo sve od rivala u prvom poluvremenu.

Ubrzo su omladinci Radničkog preuzeli inicijativu, koju su u 36. minutu uspeli da pretvore u vodjstvo. Nakon odlične asistencije Trojanovića, Arsić je primirio loptu i pogodio suprotni ugao golmana Čarapića. Lopta je kao tane ušla pod samu prečku – 0:1.

Kako je utakmica odmicala, gosti su bivali sve sigurniji i činilo se da su na pravom putu da zabeleže pobedu. Voždovac nikako nije uspevao da stvori ozbiljniju šansu, a skoro svi napadi su završavali na dvadesetak metara od gola. Ukoliko bi se desilo da domaći fudbaleri priđu Kojiću, golman Radničkog delovao je kao nesavladiva prepreka.

No, u 79. minutu, gostima je ipak popustila koncentracija i Voždovac je stigao do izjednačenja. Strelac je bio Aleksić, a pogodak je izazvao buru negodovanja gostiju. Po njihovom mišljenju, Aleksić se nalazio duboko iza linije odbrane Radničkog u ofsajd poziciji. Protesti Nišlija bili su uzaludni.

Radnički nije odustajao od sva tri boda i ubrzo su gosti imali priliku za novo vođstvo. U 82. minutu, slobodan udarac je odlično izveo Pešić, a golman Čarapić je krajnjim naporom uspeo da interveniše.

Do kraja utakmice rezultat se nije menjao, a treba napomenuti da su omladinci Radničkog bili oslabljeni neigranjem standardnih prvotimaca Lazara Nikolića, Lazara Mitrovića, Alekse Jovanovića, Ramazana Isajeva i Nikole Stevanovića.

Narednog vikenda omladinci Radničkog biće domaćini beogradskom Radu.