Jagodina
OFK Beograd
Novi Pazar
SLS : Mladost (L) - Rad 2:1

Lučanci su odlično otvorili sezonu 2016/2017. Prva ā€žtrojkaā€œ uknjižena je protiv neugodnih ā€žGrađevinaraā€œ a opÅ”ti utisak je,da je Mladost zasluženo doÅ”la do trijumfa.Bili su ā€žplavo-beliā€œ čeŔće u gol Å”ansi, viÅ”e imali loptu u posedu i znatno konkretnije delovali na terenu.

Već u prvom ozbiljnijem izletu na polovinu gostiju doÅ”lo je do promene rezultata. Pejovićev centarÅ”ut sa leve strane, Milosavljević glavom materijalizuje. Bio je neometan u petercu i nije pogreÅ”io.Igrao se deseti minut. Dvanaest minuta kasnije prednost je mogla biti duplirana. Jovanović se naÅ”ao u Å”ansi,desetak metara od gola ali je traljavo zahvatio loptu, pa opasnosti po Filipovića nije bilo. Rad nikako nije uspevao da ozbiljnije pripreti a posao mu je dodatno bio otežan od 34. minuta, kada arbitar Santrač pokazuje drugi žuti karton Batesu!

Svesni prednosti, Lučanci su krenuli angažovanije i u drugom delu u nameri da novim pogotkom dođu nadomak cilja. Na isteku 50. minuta Pejović je odlično izveo slobodan udarac sa 18 metara, no Filipović odlično interveniÅ”e. I kada se to najmanje očekivalo, Rad stiže do gola,u jeku napada domaćih. Vrlo dobro je proÅ”ao Stanojević po desnoj strani, izaÅ”ao pred Krznarića, oÅ”tro Å”utirao ali golman Mladosti uspeva da interveniÅ”e i odbije loptu. No,na pravom mestu biva Mladenović i glavom iz neposredne blizine poravnava rezultat na 1:1! Minut pedeset i osmi. Pogodak Beograđana dobro je razmrdao fudbalere u plavoj opremi,pa su u naredna tri minuta stvorili dve dobre prilike ali su Jovanović i Pejović bili neuspeÅ”ni. Ipak u 62. minutu, Lučanci ponovo vode. Brzonogi Jovanović prolazi po levom boku, ā€œzavrćeā€œ loptu ka novajliji Zvrku, koji ne greÅ”i sa desetak metara. Rezultat 2:1 na radost viÅ”e od hiljadu navijača,mahom domaćih. Nakon nove promene skora, bilo je jasno da rivali Lučanaca nemaju potrebne svežine da neÅ”to promene. Dobro su fudbaleri Mladosti kontrolisali igru, veÅ”to koristeći igrački suficit. PokuÅ”avao je trener Janjić da izmenama učini svoj tim neÅ”to ofanzivnijim, međutim niÅ”ta se konkretno nije desilo pred golom Krznarića, pa su gosti morali da čestitaju protivniku.

Premijernim izdanjem ā€žplavo-beliā€œ su napravili dobru uvertiru pred komÅ”ijski derbi u Čačku narednog vikenda.