Mladost (M)
Balkanski
Vlasina
Zona "Jug": Lužnica - Jedinstvo 6:1
Fudbaleri Lužnice deklasirali su novajliju u zoni, kome ni promena na klupi nije pomogla da izbegne poraz u Babušnici, pa je tako iskusni iternacionalc Radivoje Manić debitovao na klupi pirotskih novomalaca teškim porazom. Po kišovotom vremenu i teškom terenu za igru viđena je kiša golova u mreži mladog, ali odličnog golmana Jedinstva Bulajića, koji je sprečio da gosti put Pirota krenu sa tucetom golova u svojoj mreži. Nakon uvodnih minuta prva ozbiljnija akcija domaćih viđena je u 6. minutu ali ubačenu loptu Petrovića pred gol Bulajić sigurno hvata. Lužnica dolazi u voćstvo već u u 8. minutu kada Panić krade loptu na 30-tak metara od gola gostiju i upošljava iskusnog Ćirića koji sa 7-8 metara pogađa za 1:0. Do uvećanja prednosti Lužnica je mogla u 13. i 16. minutu preko Mitića, ali se ovaj ne snalazi iz odličnih pozicija. U 19. mintu Miljković prebacuje glavom prazan gol nakon ubacivanja Igića iz prekida, da bi do poluvremena odlične prilike za postizanje golova imali Todorović u 30. i 41., Petrović u 35., kao i Miljković u 44. minutu, ali je Bulajić odličnim intervencijama spašavao svoju ekipu. Jedinu kakvu takvu priliku u prvom delu igre gosti su imali u 42. minutu kada je Ilić nakon kornera sa desne strane loše tukao glavom.

U nastavku igre sledi furioznih deset minuta domaćina kada je pobednik ovog duela i odlučen. Mijković je golovima u 49. i 53. minutu doveo Lužnicu u sigurno vođstvo od 3:0, da bi već u 54. minutu Petrović postigao gol za 4:0, i nagovestio pravu katastrofu piroćanaca. U 68. minutu Nikola Ćirić svojim drugim golom na susretu povećava na 5:0, da bi goleadu domaćih okončao Penčić u 80. minutu kada su puleni trenera Bratislava Mitrovića poveli sa 6:0. Pored golova u nastavku susreta novinarska beležnica je bila premala da zabeleži i sve propuštene prilike za još ubedljiviju pobedu Lužnice. Počasni pogodak za ekipu Jedinstva postigao je iz slobodnog udarca sa 20-tak metara Miloš Slavković, dete Lužnice i njen dugogodišnji kapiten koji je ovog leta otišao u redove zonaša iz Pirota. Trećom uzastopnom pobedom, Lužnica nastavlja prodor ka vrhu tabele gde joj je po kvalitetu i mesto. U narednom kolu Lužnica gostuje Moravi u vladičinom Hanu, što je prvi od serije derbija koji do kraja jesenje polusezone očekuju predendenta na prvo mesto.

LUŽNICA (BABUŠNICA) – JEDINSTVO (PIROT) 6:1 (1:0)

Strelci: Ćirić u 9. i 68., Miljković u 49. i 53., Petrović u 54. i Penčić u 80. minute za Lužnicu, Slavković u 87. Minute za Jedinstvo - Babušnica, stadion Sportskog centra, gledalaca oko 200. Sudija: Miloš Stojković (Grdelica ). Žuti kartoni: Panić, Petrović, Stojković (Lužnica) Pavlović, Jotić, Zeković (Jedinstvo).

LUŽNICA: Stoiljković, Stojković, Petrović (od 79. minuta Penčić), Boškov, Parović, Panić, Todorović (od 58. minuta Jeremijev), Igić, Ćirić, Miljković, Mitić (od 59. minuta Savić).
JEDINSTVO: Bulajić, Miladinović, Pavlović (od 54. minuta Jovanović), Jotić, S.Popović, Dimitrov, M.Popović ( od 50. minuta Zeković), Slavković, Stanković, Ilić, Živković (od 70. minuta Mančić) Igrač utakmice: Boris Miljković (Lužnica)
Fudbal Fudbal Zona "Jug" Lužnica Jedinstvo (P)